Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Další úspěch Jiříčka s SMA: Skvělé video ukazuje jeho nejnovější pokrok

Autor: jel - 
12. února 2023
16:05

Minulý týden oslavil Jiřík trpící spinální svalovou atrofií už druhé výročí ode dne, kdy mu byl podán zázračný lék Zolgensma. Díky genové terapii v kombinaci s náročným a poctivým cvičením se jeho stav zlepšil až neuvěřitelně. Nyní dokáže sám sejít schody, a to úplně bez držení!

Na začátku února roku 2021 Jiřík podstoupil genovou terapii nejdražším lékem světa. Díky Zolgensmě a také díky trpělivosti a poctivému cvičení udělal klučina za dva roky od podání léku naprosto neuvěřitelný pokrok. „Cítím obrovskou vděčnost, že jsem tuto šanci dostal,“ napsali v sobotu rodiče za Jiříka a doplnili, že den, kdy jejich synovi byl lék podán, je pro ně magické datum.

Video  Jiříček s SMA udělala další pokrok  - Facebook
Video se připravuje ...

Nedávno se rodina na sociální síti ale svěřila s tím, že přestože Jiříčkův stav se během dvou let obrovsky zlepšil, stále existují věci, které mu dají zabrat nebo je nezvládne. Jednou takovou věcí byla donedávna chůze ze schodů. Pohybovat se po nerovném terénu je totiž pro Jirku velmi náročné.

V úterý se však rodina pochlubila senzačním videem. Jiříček zvládl další obtížnou věc. „Od včerejška zvládnu překonat schody úplně bez držení! Sice tedy pouze směrem dolů a maximálně 5,5 cm vysoké, ale dokážu!“ napsali rodiče k videu a dodali, že tohle pro jejich syna bylo až nedávno zcela nemyslitelné.

„Toto je pro nás taková radost a zároveň přísun nové motivace a naděje, že se mi jednoho dne podaří zdolávat ještě vyšší nerovnosti a snad i směrem nahoru,“ doplnili Jiříčkovi rodiče. K pěknému úspěchu chlapečkovi v komentářích pogratulovalo hned několik fanoušků, kteří klučinův příběh napjatě sledují a fandí mu, aby se posouval dál a dál.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi