Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Redaktorce Janě se udělalo při natáčení reportáže špatně: Krvácela do mozku a upadla do kómatu

Redaktorka Jana Házová po krvácení do mozku upadla do kómatu.
Redaktorka Jana Házová po krvácení do mozku upadla do kómatu.  (Autor: znesnaze21.cz)
Autor: rc - 
8. února 2023
17:39

Redaktorka Jana Házová začátkem října minulého roku natáčela se svým manželem reportáž, když se jí udělalo špatně. Postihlo ji masivní krvácení do mozku a maminka dvou malých dětí skončila v kómatu. Lékaři blízkým tvrdili, že pokud přežije, už nebude schopná normálního života. Jana je ale velká bojovnice. Z kómatu se probrala a znovu se chce postavit na vlastní nohy.

„Kdo má dnes možnost dělat práci, která ho baví? Moc si této možnosti vážím,“ stojí v medailonku redaktorky Jany Házové na webu Českého rozhlasu, pro nějž pracovala celá léta. Do redakce Českého rozhlasu Hradec Králové nastoupila v roce 2006. Zabývala se hlavně sociálními tématy.

Krvácela do mozku

V říjnu minulého roku byla zrovna v terénu se svým manželem. Natáčeli spolu externě reportáž, když se jí zničehonic udělalo špatně. Začala krvácet do mozku. Na místo vyrazila záchranka. Jana už ale byla ochrnutá na polovinu těla a v době, kdy na místo dorazili záchranáři, už nemohla ani mluvit. „Od října byla v kómatu. Nikdo nedoufal, že se ještě probudí. Lékaři hovořili o tom, že pokud vůbec přežije, nebude schopná normálního života. Stal se však velký zázrak. Janička se z kómatu probudila a rozhodla se bojovat,“ stojí v popisku veřejné sbírky.

Začala znovu mluvit

Maminka Adámka (8) a Terezky (7) bojuje ze všech sil, aby se mohla vrátit do normálního života. Po probuzení z kómatu měla problémy s pamětí, ale začala mluvit. Nicméně na polovinu těla je stále ochrnutá. V současné době podstupuje rehabilitace v Kladrubech, odkud chce odejít po svých.

Pomáhají rehabilitace

Jana dělá velké pokroky, ale čekají ji ještě další náročné rehabilitace, které jí velice pomáhají. Jsou ale nákladnou záležitostí. Právě proto se její kamarádka rozhodla uspořádat veřejnou sbírku, jejíž výtěžek půjde na jejich financování.

Video  Historik Miroslav Nedorostek o sbírce kraslic Marie Pachtové  - Zdeněk Matyáš
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi