Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, bouřka 20°C

Tisíce naháčů obsadily slavnou pláž: Australané se svlékli pro dobré účely!

Autor: rc - 
28. listopadu 2022
17:07

Ačkoliv bylo chladné ráno a větrno, neodradilo to tisíce lidí, kteří se sešli na pláži Bondi v australském Sydney! 2500 lidí ze sebe navíc sundali svršky a vystavili své nahé zadnice fotografovi Spencerovi Tunickovi. Fotografování, které začalo za východu slunce, trvalo víc než hodinu a bylo pro dobré účely.

Příležitost, která se odehraje jednou za život! Takovými slovy popsal událost jeden z jejích účastníků. V sobotu v brzkých ranních hodinách, kdy se teprve na horizontu začaly objevovat paprsky slunce,  se ocitla australská pláž Bondi v obležení stovek naháčů.

Sešlo se tam 2500 lidí, kteří se svlékli do naha a začali pózovat fotografovi Spencerovi Tunickovi, který je slavný podobnými počiny. Jak uvádí televize ABC, v roce 2010 dokázal shromáždit až 5 tisíc lidí, kteří se svlékli, aby s ním nafotili snímky u Opery v Sydney.

„Byla to jedna z mých nejtěžších prací vůbec,“ uvedl Tunick s tím, že focení na Bondi není vůbec jednoduché. „Je to dost drsné místo, ale zároveň krásné,“ dodal. Jednalo se o fotografování ve spolupráci se Skin Check Champions, což je charitativní organizace, která rozjela projekt, jenž má za účel zvýšit povědomí o rakovině kůže a důležitosti pravidelných kontrol.

Číslo 2500, tedy počet naháčů na pláži, nebyl nahodilý. Právě toto číslo představuje počet Australanů, jež každý rok zemřou na rakovinu kůže. „Každý zná někoho, koho v Austrálii postihla rakovina kůže,“ uvedl další z účastníků. „Nahota je to nejmenší,“ dodal další účastník focení.

Video  Pět nejčastějších nemocí, na které Češi umírají  - Videohub
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi