Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Nejvyšší žena na světě poprvé letěla letadlem: Museli vyndat šest sedadel, celou cestu ležela

Autor: štt - 
10. listopadu 2022
18:42

Turkyně (24) kvůli své neobyčejné výšce nemohla nikdy předtím letět letadlem. Společnost Turkish Airlines nechala upravit jedno ze svých letadel, aby se mladá žena dostala na konferenci do Spojených států. Ojedinělý zážitek si nemohla vynachválit.

Rumeysa Gelgiová měří neuvěřitelných 215,16 cm. Díky své neobyčejné výšce se letos dostala do Guinnessovy knihy rekordů. Za jejím obrovským vzrůstem stojí onemocnění zvané Weaverův syndrom, kvůli kterému má i zhoršenou mobilitu a většinou se pohybuje pomocí chodítka nebo na invalidním vozítku.

Video  Nejdelší žena na světě poprvé letěla letadlem.  - Instagram
Video se připravuje ...

Čtyřiadvacetiletá Gelgiová kvůli svým rozměrům nemohla nikdy předtím cestovat letadlem. Zkrátka se nevešla do běžných sedadel. Nyní se jí konečně splnil její sen a v září mohla odletět do San Francisca. Národní letecká společnost kvůli ní vyndala šest sedadel a nahradila je speciálnímu nosítky, napsal Daily Mail.

Po přistání v Kalifornii slečna na Instagramu napsala: „Bezchybná cesta od začátku do konce... Byla to moje první cesta letadlem, ale určitě ne poslední... Srdečně děkuji každému, kdo se na přípravách podílel.“

Turkyně odcestovala na západ Spojených států, aby se mohla zúčastnit vývoje počítačového softwaru. Dále zde bude spolupracovat s Guinnessovou knihovnou rekordů na propagaci různých akcí.

Rumeysa byla minulý měsíc touto organizací potvrzena jako nejvyšší žijící žena na světě. Při převzetí certifikátu uvedla: „Každou nevýhodu lze proměnit ve výhodu. Nebojte se sami sebe přijmout takoví, jací jste. Uvědomte si svůj potenciál a snažte se ze sebe vydat to nejlepší“.

Je to již podruhé, co žena dosáhla světového rekordu. V roce 2014 byla vyhlášena nejvyšší žijící teenagerkou. Nejvyšší žijící muž světa, Sultan Kosen, je rovněž Turek. Jeho výška je 251 cm. Gelgiová doufá, že se spolu jednoho dne setkají.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

krapotkin ( 12. listopadu 2022 16:44 )

To si zaplatila těch 6 obsazených míst ze svého ?

Zobrazit celou diskusi