Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, déšť 22°C

Chlapec se v pěti letech jako malý svalovec zapsal do knihy rekordů: Poznali byste ho dnes?

23. ledna 2022
06:00

Giuliano Stroe (17) z jižního Rumunska se poprvé zapsal do Guinessovy knihy rekordů už v pouhých pěti letech. O rok později zvládl udělat největší počet kliků pod úhlem 90 stupňů a byl tehdy označován za „nejsilnějšího chlapce na světě“. Za 13 let se změnil k nepoznání.

První rekord, který Giuliano zlomil, byl rekord v chození po rukou. Tehdy byl teprve pětiletý chlapec. Hned o rok později v roce 2010 zvládl udělat největší počet kliků pod úhlem 90 stupňů a tím se do slavné knihy rekordu zapsal podruhé.

Nyní je mladému Rumunovi 17 let a na sociálních sítích šokoval fotkou v teplácích a pantoflích, jak drží fotografii sám sebe ze dne, kdy pokořil rekord. Od té doby se změnil k nepoznání. Lidé na facebooku nevěřili svým očím a o svůj údiv se podělili v komentářích.

Giuliana a jeho bratra Claudia trénoval od dětství jejich otec Lulian. Ten je bývalý boxer a především nadšenec do fitness a kulturistiky, své syny chtěl proslavit v Itálii. Jenže jeho plány nevyšly a celá rodina se musela přestěhovat zpět do Rumunska. Kulturistice se však všichni věnují dál. Jejich velkým snem je založit si soukromý boxerský klub, kde se budou chlapci zdokonalovat.

Video  V Brně sestavili největší mapu Československa  - Blesk TV Zdeněk Matyáš
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa