Neděle 2. října 2022
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Oblačno, déšť 16°C

Oliverek bojuje s SMA: Statečný klučina oslavil čtvrté narozeniny

Autor: jel - 
15. srpna 2022
16:55

Malý Oliver bojuje s vážnou spinální svalovou atrofií (SMA). Statečně se pere s nepřízní osudu, podstupuje léčbu a náročné rehabilitace. V lednu přišla pozitivní zpráva, klučík už nemusí nadále absolvovat nepříjemné lumbální punkce, nový lék dostává ve formě sirupu. O víkendu Oliverek oslavil čtvrté narozeniny. Rodiče mu na oslavu vyzdobili postýlku.

Už čtvrté narozeniny oslavil malý bojovník Oliverek. Rodiče na sociálních sítích zveřejnili fotografie. Na nich je vidět, že klučík měl postýlku ozdobenou balónky a papírovými čísly čtyři.  „Krásné čtvrté narozeniny miláčku,“ napsali k příspěvku rodiče. Ke gratulacím se připojilo mnoho lidí, kteří chlapečkův osud sledují a Oliverkovi drží palce. 

„Všechno nejlepší Oliverku, ať se zdravíčko pořád zlepšuje, jsi bojovníček, moc ti v tom všichni fandíme a držíme palce!“ napsala Lucie. Mnoho gratulantů také neopomenulo obětavost laskavých rodičů. Ti dávají péči o synka naprosto vše a ještě se zvládají angažovat v pomoci pro jiné nemocné děti.

„Máš ty neobětavější rodiče ze všech. Náš malý hrdino, přeji Ti z celého srdce, abys překonal všechny těžkosti osudu a jednou nám všem a hlavně své rodině ukázal, že ta dřina stála za to,“ popřála Blanka.

Oliverekovi nebyl kvůli zdravotnímu stavu v minulosti schválen nejdražší lék světa Zolgensma. Dostával lék Spinraza, který se ale aplikuje bolestivými injekcemi do páteře a klučík měl kvůli tomu problémy. „Po poslední lumbální punkci má stále epicystostomii, hadičku z močového měchýře,“ uvedli tehdy rodiče. 

V lednu však přišla skvělá zpráva a Oliverkovi byl schválen nový lék Risdiplam. Ten je ve formě sirupu a tak už klučík nnemusí podstupovat bolestivé lumbální punkce.

Video  Rodiče malého Arturka se spinální svalovou atrofií  - TV Blesk Zdeněk Matyáš
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa