Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 16°C

Turisté na dovolené v Chorvatsku zuří: Moře je zamořené fekáliemi!

Autor: pma - 
10. srpna 2022
17:40

Ti, kteří si jako destinaci pro dovolenou letos vybrali Chorvatsko, můžou být z kvality vody v tamním moři poněkud nešťastní. Chorvatská média mluví tom nejčernějším scénáři v souvislosti s oblíbeným ostrovem Korčula, voda na jedné z nejvyhledávanějších pláží je tam kontaminována fekáliemi!

Představa o tom, že pláže v Čechy oblíbeném Chorvatsku jsou křišťálově čisté, je zřejmě ta tam. Přinejmenším je tomu tak v žádané oblasti kolem ostrova Korčula. Chorvatský deník dnevnik.hr upozornil na to, že se v oblasti vyskytly v moři fekálie.

„Na pláži pod hradbami na ostrově Korčula byla na základě dvou nezávislých měření 3. a 4. srpna zaznamenána kontaminace moře fekáliemi, přesněji bakterií Escherichia coli a střevního enterokoka,“ uvádí deník s odvoláním na sobotní vyjádření zástupců Dubrovnicko-neretvanské župy.

Důvodem, proč bylo moře znečištěno, je podle televize RTL prasklé potrubí městské kanalizace. To potvrdily i tamní úřady a slíbily, že budou prováděny pravidelné testy vody, dokud se situace nezlepší.

Pokud se ve vodě bakterie Escherichia coli objeví, jedná se o první ukazatel fekálního znečištění. Avšak většina dalších typů této bakterie není pro lidský organismus nebezpečná. Každý člověk ji přirozeně v trávícím traktu má, je však mnoho typů. Některé mohou způsobovat bolesti břicha, průjem, horečku či únavu.

Jak již Blesk.cz v minulosti napsal, nejedná se o první případ znečištěného moře v oblíbeném dovolenkovém ráji. Infocentrum v Podgoře například uvedlo, že do vody je z lodí vypouštěno mnoho odpadního materiálu. Ve vlnách je možné podle tamních turistů najít toaletní papír, lidské výkaly či dokonce mrtvé krysy.

Video  Na co si dát pozor během dovolené v Chorvatsku  - Videohub
Video se připravuje ...

blue_Moon ( 10. srpna 2022 21:54 )

Medůza by se ani "nezodpovědně-nenavezla" do tebe ani omylem žahnout v moři, to by nastal jiný cirkus v koblihách jakej si vopruz

zuzakirsch ( 10. srpna 2022 21:22 )

Nikdy jsem tam nebyla. A ani nebudu. Drahota a hoxna. Smrtelná kombinace.

vosavopruz ( 10. srpna 2022 21:21 )

moře plné koblih

blue_Moon ( 10. srpna 2022 18:21 )

Pokud turisté zaplatí dovolenou a moře je zamořené fekáliemi tak jediné řešení by bylo pro mě, zabalit kufry a vrátit se domů, oželet i peníze. Cestovní kanceláře jsou schopny nabídnout i výhled na smetiště místo pohledu na moře.
Nedokážu si to vysvětlit takový příval fekálii do moře když tam před léty nebyl. Asi je chorvatů víc..
pardon

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa