Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 9°C

Hana Schulzová dělala sekretářku 16 ministrům! Na čem si rádi pochutnávali?

Autor: Matěj Doubek - 
25. července 2022
16:19

Naše narozeninová akce »30 let: Byli jste v Blesku?« přiměla zvednout telefon Hanu Schulzovou (69). O ženě, která během 22 let kariéry byla sekretářkou hned 16 pravicových i levicových ministrů (!), psal Blesk v roce 1993.

Pracovala pro členy vlád těch nejznámějších českých premiérů – Václava Klause (81), Miloše Zemana (77), Jiřího Paroubka (69) i Petra Nečase (57). „V roce 2012 ale moc nechybělo a v práci jsem skončila. S jedním panem ministrem, kterého nebudu jmenovat, jsme si totiž úplně nesedli,“ svěřuje se paní Hana, která je dodnes šarmantní dámou.

Lano od Stanjury

Už byla doslova jednou nohou z ministerstva pryč, ale pak jí naštěstí »hodili lano« z rezortu dopravy a ona se stala pravou rukou ministra Zbyňka Stanjury (58). „To mi prodloužilo odchod do penze o dva roky,“ vzpomíná.

„Blesk mám předplacený. U každodenní kávičky nesmí chybět,“ přiznává přiznává paní Hana. „Blesk mám předplacený. U každodenní kávičky nesmí chybět,“ přiznává přiznává paní Hana. | David Malík

Šest vnoučátek

Už řadu let si Hana Schulzová užívá zaslouženého důchodu. „Všichni mi říkali, jak mi bude práce chybět, ale opak je pravdou. Obě dcery byly tehdy na mateřské a já měla najednou plno času si užívat šesti vnoučat,“ říká. Ta jsou pro ni radost a udělala by pro ně první poslední.

„Občas jsem z nich pěkně ulítaná, ale když tu jsou se mnou, necítím únavu. Všude s nimi pobíhám, vařím, nebo třeba hrajeme fotbal,“ dodává láskyplně.

Za článek přišel »úplatek«

Hana Schulzová si dodnes často prohlíží článek v Blesku o stravování ministrů. Byl to mimořádně zajímavý pohled za dveře ministerských kanceláří. Dodnes si vybavuje, že její tehdejší šéf Luděk Rubáš (69) byl prý z reportáže nadšený. „Jmenovala jsem tam totiž značku jeho oblíbeného výživového koktejlu a oni nám pak poslali dva kartony darem!“ směje se Hana.

„Blesk mám předplacený. U každodenní kávičky nesmí chybět,“ přiznává přiznává paní Hana. „Blesk mám předplacený. U každodenní kávičky nesmí chybět,“ přiznává přiznává paní Hana. | David Malík

Jak se přihlásit?

Tři společné dekády. Po celá léta je Blesk na vaší straně a někdy i vy na jeho stránkách. Našli jste se v našich článcích nebo na fotografiích? Pochlubte se jimi a staňte se součástí našeho výročí.

Příspěvky lze zaslat:

  1. prostřednictvím webového formuláře na stránce www.blesk.cz/30let
  2. na e-mail: byljsemvblesku@cncenter.cz
  3. poštou na adresu: Redakce Blesk, Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7. V obálce, označené heslem Byl jsem v Blesku
  4. případně přes sociální sítě Facebook, Instagram nebo program Messenger

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi