Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Ohromnou lavinu točil na video: Pak pod ní skončil sám!

Autor: štt - 
11. července 2022
21:59

Skupina deseti turistů si zaplatila výlet s průvodcem po pohoří Tian Shan v Kyrgyzstánu. V jednu chvíli se na ně zřítil ledovec z úbočí skály. Všichni nečekaný náraz nakonec přežili. Pouze jedna žena si rozřízla koleno a musela být převezena do nemocnice.

Jeden z turistů, Harry Shimmin, celou situaci, jak se na něj a jeho přátele řítí ledová lavina, pohotově natočil. „Oddělil jsem se od skupiny, abych pořídil několik fotografií z vrcholu útesu. Zatímco jsem fotil, uslyšel jsem za sebou zvuk praskajícího ledu,“ popsal muž situaci pro Daily Mail.

Lavina se zpočátku zdála být příliš daleko, aby zasáhla skupinu. Nicméně, jak se pomalu přibližovala, bylo všem jasné, že se jim nevyhne. „Měl jsem strach. Myslel jsem, že umřu,“ řekl dále Shimmin, který se pohotově ukryl za kámen a skončil jen pod lehkým popraškem sněhu.

Ostatním členům se naštěstí také nic nestalo. Když se vyhrabali ze sněhu, smáli se a plakali štěstím. Kdyby vyšli jen o pět minut dřív, skončili pod vysokým sloupem sněhu. Všichni do jednoho si uvědomili, jaké měli štěstí.

Video  Na skupinu turistů se v kyrgyzské pohoří Tian Shan zřítil ledovec.  - Twitter
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi