Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Těhotnou mámu (37) lékaři označili za hypochondra: Nesnesitelné bolesti způsobila rakovina v posledním stadiu!

Autor: rc - 
13. června 2022
18:19

Víc než rok trpěla ukrutnými bolestmi Lois Walkerová (37). Několikrát si na bolesti břicha stěžovala u svého obvodního lékaře, ovšem ten ji označil za hypochondra. Rodačka z Británie otěhotněla a během císařského řezu lékaři zjistili, že má nádor na vaječnících. Rakovina je v posledním stadiu.

Bolesti Lois Walkerová cítila poprvé v červnu 2020. Rozhodla se proto spojit telefonicky se svým praktickým lékařem. Doktorovi během pandemie koronaviru volala celkem dvacetkrát. Ovšem ten ji nazval hypochondrem a předepsal jí prášky proti úzkostem. Bolesti břicha ale pokračovaly, a tak se Lois rozhodla jít na pohotovost. V nemocnici jí řekli, že to vypadá na syndrom dráždivého tračníku.  

V prosinci téhož roku zjistila, že je těhotná. Její bolesti se ale stále zhoršovaly. „Nemohla jsem už tu bolest vydržet, a jak těhotenství pokračovalo, bylo to horší a horší. Dostala jsem se dokonce do bodu, kdy jsem nemohla chodit nebo jíst,“ řekla pro britský deník Daily Star Lois s tím, že opět kontaktovala lékaře, ale znovu slyšela, že se nejedná o nic vážného.

Lois ale trpěla nesnesitelnými bolestmi a svému lékaři dokonce oznámila, že už nemůže dál a je odhodlaná spáchat sebevraždu! Teprve tehdy ji lékař poslal do nemocnice, kde Lois dostala utišující léky, ale ani ve špitále ji nikdo pořádně nevyšetřil. Jelikož těhotná žena mluvila o sebevraždě, ujali se jí psychiatři.

Lois naštěstí poté podstoupila řádné vyšetření, které odhalilo zdroj bolesti, totiž ložisko nádorových buněk za dělohou. Hned druhý den musel Lois podstoupit císařský řez. Lois tak v září 2021 porodila synka Raye a následně se od lékařů dozvěděla, že má rakovinu vaječníků v posledním stádiu.

„Je to naprosto ďábelské. Říkají si profesionálové a mají nám poskytovat lékařskou péči, ale tohle je nedbalost. Mohlo se to podchytit včas, takže by se předšlo téhle pozdní diagnóze. Nechávám tu tři děti,“ řekla Lois.  

VIDEO: Lze se vyhnout nádorovému onemocnění?

soorry ( 13. června 2022 18:54 )

Cituji: "Lois musel podstoupit císařský řez", snad musela.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa