Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Mrazivá proroctví Nostradama: Čeká nás v roce 2023 třetí světová válka?

Autor: jel, zf, aip - 
31. března 2023
13:54

Francouzský lékař Michel de Nostradame zvaný Nostradamus žil na počátku 16. století a proslul především jako věštec. Ve své knize Les Prophéties (Proroctví, pozn. red.) údajně předpověděl mnohé historické události, například zavraždění prezidenta Kennedyho, vzestup Adolfa Hitlera i jedenácté září. Nyní vykladači Nostradamových textů přichází s tím, že podle věštce dojde k válečnému konfliktu.

Na rok 2022 předpověděl slavný filozof mnoho děsivých událostí. Země se má podle něj srazit s asteroidem a inflace bude důvodem velkého hladomoru. Jedna předpověď navíc naznačuje, že Francie bude napadena hrozbou z Východu!

To však není vše, proroctví na příští rok jsou ještě mrazivější a hrůznější! „Sedm měsíců Velké války, lidé budou umírat kvůli zlu. Rouen, Évreux (města ve Francii, pozn. red.) nepřipadnou králi, napsal o roce 2023 Nostradamus.

Podle Daily Star by tato předpověď mohla značit, že ze současné války na Ukrajině se stane třetí světová válka. Jak deník uvádí, sedm měsíců války nezní tak hrůzně, nicméně nesmíme zapomínat, jakým arzenálem jaderných zbraní jsou některé země včetně USA a Ruska vybaveny.

Video  Co čeká lidstvo v nejbližších letech podle nejslavnějších jasnovidců v historii?  - Videohub
Video se připravuje ...

Nostradamus také předpovídá „zlověstný oheň, který dopadne na královskou budovu“. Předpokládá se, že by pak z popela civilizace měl vzniknout nový světový řád. Slavný věštec také mluví o tom, že „světlo na Marsu selhává“. Tuto předpověď si údajně můžeme vysvětlit tak, že se kolonizace této planety nezdaří. Zakladatel SpaceX a generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk přitom věří, že Mars bude do roku 2029 obydlen.

FAQ: Často kladené dotazy

Kdo byl Nostradamus? Odpověď: Nostradamus, vlastním jménem Michel de Nostredame, byl francouzský lékař, astrolog a prorok žijící v 16. století. Proslul díky svým sbírkám proroctví nazvaným Proroctví (Les Prophéties).

Co předpověděl Nostradamus? Odpověď: Nostradamus je známý svými  záhadnými čtververšemi. Patří sem například Velký požár v Londýně, Francouzskou revoluci, nástup Napoleona či Adolfa Hitlera.

Jakým způsobem Nostradamus předpovídal? Odpověď: Nostradamus používal astrologii, vlastní metodu nazvanou "noční bdění" a možná i další okultní praktiky. Jeho čtververše jsou napsány v kryptické, symbolické a někdy i anagramatické formě, což ztěžuje jejich přesné pochopení.

Jaký je vliv Nostradamových proroctví? Odpověď: I přes  nejednoznačnost Nostradamových proroctví jsou stále populárním a fascinujícím tématem. Mnoho lidí se snaží najít souvislosti s aktuálními nebo budoucími událostmi, čímž zůstává Nostradamus zajímavým a diskutovaným fenoménem.

Jaké jsou nejznámější Nostradamovy předpovědí pro 21. století? Odpověď: Mezi nejznámější předpovědi pro 21. století patří: teroristické útoky z 11. září 2001, možnost velkého konfliktu na Blízkém východě, klimatické změny a přírodní katastrofy, globální pandemie a vývoj technologií, jako je umělá inteligence.

ruru ( 2. dubna 2023 11:19 )

celé je to naopak, mocní tohto sveta len plnia Nostradamove proroctvá

milan59 ( 1. dubna 2023 07:39 )

Hm a jak mohl pan Nostradamus v 16.století vědět,že Země bude i v 21.století,že třeba ty války s Hitlerem a USA nezničí celá zeměkoule

MarekBadatel ( 5. července 2022 17:48 )

To ještě není tak jisté. Scénářů a variant kudy se může ubírat budoucnost je více, není jenom jedna cesta/jedna možnost.

UFO1 ( 31. března 2022 23:30 )

Panem světa se 70letaPutna stát nemůže, žádný smrtelník, žádná předpověď to ani netvrdí,pouze novináři

snehulak ( 31. března 2022 19:21 )

jDĚTE UŽ DO ŘITI S TĚMI FAKE. bABA vANGA JASNĚ PŘEDPOVĚDĚLA, ŽE TŘETÍ SVĚTOVÁ NEBUDE A pUTIN SE STANE PÁNEM SVĚTA. (fandím Babě, ne Putinovi).

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa