Středa 29. března 2023
Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt
Oblačno, sněžení 4°C

Dívku (15) znásilňovali ruští vojáci deset dní: Máma jí vykrvácela před očima

Autor: rc - 
31. března 2022
08:23

Deset dní utrpení prožila teprve patnáctiletá dívka z Ukrajiny. Ruští vojáci ji s její mámou drželi v zajetí. Matku postřelili a žena následně umírala před očima dcery dva dny. Dívku pak čekalo martyrium v podobě znásilňování. Podařilo se jí však utéci a dostat se do auta dobrovolníka Kostjantyna Kjastutysovyče, jemuž vše vyprávěla. Muž uvedl, že potom, jaké hrůzy od ní slyšel, nemohl spát dva dny. Na Ukrajině to však bohužel není ojedinělý případ, kdy se ruští vojáci dopustili násilí na ženách.

Narodil se v Kazachstánu, ale pak se přestěhoval na Ukrajinu a žije už dlouhé roky ve Vorzelu. Během války Kostjantyn Kjastutysovyč pomáhá, kde se dá. V době krvavého konfliktu, který trvá už víc než měsíc, viděl už mnoho hrůz, ale příběh patnáctileté dívky ho zasáhl nejvíce. Poté, co mu mladá dívka řekla, když se schovala u něj v autě před ruskými vojáky, nemohl dvě noci spát.

Zrovna u Vorzelu nakládal do auta zásoby potravin a léků, když se mu dívka vkradla do auta. „Vůbec jsem si nevšiml, jak se malá holka dostala do auta otevřenými dveřmi. Když se podívala do mých očí, řekla jen, zachraň mě, prosím,“ uvedl dobrovolník pro britskou televizi ITV s tím, že následně popsala, co se jí a její rodině přihodilo. Ruští vojáci ji a její matku vzali jako rukojmí. Její mámu zabili. Zraněnou ji nechali vykrvácet. Trvalo dva dny, než zemřela před očima své dospívající dcery.

Patnáctiletou dívku deset dní znásilňovali a vše si navíc údajně natáčeli na své mobilní telefony. „Nikdy na ten příběh nezapomenu,“ dodal dobrovolník. Ruští vojáci prý plení opuštěné domy a kradou opuštěná auta. Lidi vyhazují z jejich domů na ulici. „Mohou vstoupit do jakéhokoli domu a vzít si, co se jim zlíbí. Pokud se je někdo pokusí zastavit, zastřelí ho,“ popsal situaci v zemi, která se stala jeho domovem.

Lidová poslankyně Ukrajiny Maria Mezenceva pro The Guardian popsala příběh, jenž se měl odehrát ve městě Brovary. Případem se již zabývají ukrajinské úřady a na ruského vojáka byl vydán zatykač. Ruský voják měl vpadnout do domu a zastřelit jeho majitele.

„Jeho žena byla, omlouvám se, ale musím to říct, opakovaně znásilněna před svým nezletilým dítětem,“ uvedla Maria s tím, že znásilnění a sexuální napadení je považováno za válečné zločiny a porušení mezinárodního humanitárního práva a musí být spravedlivě potrestáno. Oběti ale často útoky neohlásí.

23:23
28. 3. 2023

Vážení čtenáři, pro dnešek se s Vámi loučíme. Pokračovat budeme zase zítra v brzkých ranních hodinách. Přejeme Vám dobrou noc.

23:01
28. 3. 2023

Český olympijský výbor (ČOV) ani po dnešním doporučení Mezinárodního olympijského výboru (MOV) nezměnil postoj a trvá na zachování sankcí vůči Rusku a Bělorusku kvůli jejich agresi na Ukrajině. Za nepřijatelnou považuje i jejich účast v olympijských kvalifikacích. Stejný postoj při jednáních s MOV zastávali i zástupci dalších evropských a světových olympijských výborů, napsal ČOV ve vyjádření pro ČTK.

22:20
28. 3. 2023

Americká průzkumná bezpilotní letadla začala po nedávném incidentu se zapojením ruské stíhačky a amerického dronu MQ-9 Reaper létat dále od ukrajinského poloostrova Krym, který v roce 2014 v rozporu s mezinárodním právem anektovalo Rusko. Rozhodnutí létat jižněji nad Černým mořem přitom omezuje schopnost Američanů shromažďovat zpravodajské informace o ruské invazi na Ukrajinu, napsala dnes stanice CNN s odvoláním na nejmenovaný vysoce postavený zdroj z americké armády.

Zobrazit celý online

VIDEO: Hrůzné video z Mariupolu ukazuje mrtvoly přímo na ulici.

Video  Hrůzné video z Mariupolu ukazuje mrtvoly přímo na ulici.  - Telegram Ljubov Sobol
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa