
Pokusy bestiálního doktora Mengele: Nacistický „anděl smrti“ zemřel na útěku před spravedlností

Více jak 30 let unikal Josef Mengele spravedlnosti. Nadějný doktor s vizí propůjčil svůj intelekt nacistům, kteří mu umožnili provádět monstrózní výzkumy. Stal se z něj doktor Frankenstein, který se v honbě za svými cíli nezastavil absolutně před ničím. Mučil své pacienty - vězně z koncentračních táborů -, dělal na nich šílené pokusy a zabíjel je jen pro své zrůdné potěšení a až nezdravou zvědavost. Anděl smrti, jak se mu také říká, za své zločiny nikdy nepykal.
Mengele vystudoval medicínu a antropologii, ihned po škole se vrhl na výzkum, brzy ale skončil mezi nacisty a rychle se vyšvihl mezi přední postavy druhé světové války. Už ve 33 letech byl hlavním lékařem v Osvětimi-Březince. Při příjezdu vlaků se zajatci stál na rampě a prováděl selekci - některé posílal na těžkou práci, jiné do plynu. A některé si rovnou zabral pro své bestiální pokusy. Nejvíce ho zajímala dvojčata a liliputi, mezi jeho oběťmi byly velice často děti.
Právě svými šílenými experimenty se Mengele tolik proslavil - operoval bez anestezie, zkoušel injekcemi s pigmenty měnit barvu očí, obětem píchal nejrůznější vakcíny, záměrně je infikoval nemocemi, nořil lidi do vroucí vody, aby viděl, za jak dlouho zemřou, novorozencům ze stejného důvodu nedával najíst, odebíral lidem orgány, aby zjistil, zda bez nich člověk dokáže žít. Pitval živé, aby viděl, jak lidské tělo funguje. Dvojčatům amputoval končetiny a prohozené je zase zpět přišíval, pokoušel se děti spojit žilními systémy, prováděl jim velké objemy transfuzí z jednoho na druhé. Když mu jedno dvojče zemřelo, zabil i druhé, aby je mohl pitvat zároveň. Liliputy nutil sledovat, jak vyvařuje kosti jejich kamarádů pro výstavu v muzeu.
Když skončila válka, hrálo Mengelemu do karet jedno velké plus - nenechal si vytetovat krevní skupinu, což bylo u SS povinné. Zadrželi ho tak coby řadového vojáka už v Norimberku, z místního tábora ale odjel i s novou identitou. A zamířil jako celá řada ostatních nacistů do Jižní Ameriky.
V Argentině se ukrýval několik let, než po dopadení Adolfa Eichmanna dostal strach a utekl do Paraguaye. V důsledku zlepšování vztahů mezi Izraelem a jihoamerickou zemí ho lovci nacistů nechali na pokoji. Později se odstěhoval do Brazílie, kde v roce 1979 také zemřel - dostal infarkt a utopil se. Až v roce 1985 lovci nacistů objevili jeho hrob, tělo později identifikovali pomocí DNA.
My úchyláci a ostatní Babišovi voliči Mengeleho neodsuzujeme!