Úterý 24. května 2022
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Zataženo, déšť 20°C

Holčička (†4) zemřela po nehodě na dovolené v Egyptě: Za její smrt prý může nedostatek zdravotní péče!

(vpravo ilustrační foto)
(vpravo ilustrační foto)  (Autor: profimedia.cz)
Autor: rc - 
28. ledna 2022
05:20

Vánoční dovolená v exotické zemi se změnila v peklo pro rodinu z Británie. Čtyřletá Indianna Maddisonová skočila v Egyptě do bazénu a už se nevynořila. Poté, co ji zachránili z vody, byla převezena do nemocnice. Utrpěla poškození mozku a musela být letecky převezena do rodné země. Nebylo jí však už pomoci a zemřela. Pět let po její smrti se rodina dozvěděla, že vyšetřování odhalilo, že za její smrt mohou i nedostatky zdravotní péče v Egyptě.

Strávit vánoční prázdniny u moře se rozhodla v roce 2017 rodina Indianny Maddisonové. Čtyřletá holčička trávila s rodiči Kelly (42) a Tommym (48) a svými osmi sourozenci vánoční svátky v hotelu Jaz Makadi Aquaviva. Rodinná dovolená ale skončila tragicky poté, co se po skoku do bazénu už Indianna nevynořila. Jeden ze svědků neváhal a skočil za ní.

Holčička byla po vytažení bezvládná a museli ji oživovat. Poté ji převezli do nemocnice vzdálené 35 minut od místa nehody. Její stav se ale nelepšil. V nemocnici dostala záchvat a mrtvici. Lékaři zjistili, že utrpěla poškození mozku, a nakonec se rozhodlo, že bude převezena letecky do nemocnice v Anglii. Převoz se uskutečnil na Štědrý den.

Ani převoz do rodné země nepomohl a Indianna zemřela na 1. svátek vánoční na zástavu srdce. Zdrcená rodina chtěla znát příčinu tragické smrti dcerky. Vyšetřování smrti se uzavřelo až po čtyřech letech. Výsledek podle informací britského deníku Daily Mirror zněl, že příčinou její smrti bylo „tonutí v Egyptě, k čemuž přispěly nedostatky místní pohotovostní a nemocniční péče“. Koroner zároveň dodal, že by cestovní kancelář měla informovat své klienty o kvalitě lékařské péče v zemi.

„Chybí nám naše milovaná Indianna každý den. Byla to šťastná holčička a vždy jsme ji chránili, jak jsme mohli, takže ztratit ji tak, jak jsme ji ztratili, bylo naprosto zničující,“ uvedla rodina u slyšení u soudu.

VIDEO: Víte, že se většina lidí utopí potichu?

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa