Čtvrtek 20. ledna 2022
Svátek slaví Ilona, zítra Běla
Oblačno 2°C

Sláva pro unikátní český supersport: Tatra si zahrála ve filmu Kanyeho Westa

Autor: rix - 
28. listopadu 2021
17:28

V půlhodinovém filmu amerického rappera Kanyeho Westa s názvem Runaway se objevuje český sporťák MTX Tatra V8. Vyrobily se jen čtyři kusy, pak vyhořela výrobní linka a moderní fáro se bohužel přestalo vyrábět. V klipu tak alespoň na chvíli ožívá. 

Sportovní vůz byl vyroben v roce 1991. Kompletní výroba byla údajně zastavena poté, co požár zničil dílnu, ve které se auta vyráběla. Fáro mělo sjednaných dvě stě objednávek, avšak ani jedna nakonec nebyla splněna. 

Avšak přeci jen se na legendární český automobil úplně nezapomnělo. Do filmu si ho vypůjčil slavný rapper Kanye West. Snímek s názvem Runaway má 34 minut a obsahuje skladby z rapperova alba My Beautiful Dark Twisted Fantasy vydaného v roce 2010. Český sporťák si svou slávu vybral hned na začátku snímku. 

Tatra MXT v klipu uhání lesem. Auto pak zasáhne meteor. V pozadí mezitím hraje Westova skladba s názvem Dark Fantasy. 

Jak uvedl server Driven, parametry má vůz i v dnešní době více než solidní. S výkonem 302 koní, zrychlí na 100 km/h za 5,6 sekundy a může se pochlubit maximální rychlostí 265 km/h. Dveře se otevírají podobným způsobem jako u legendárního Lamborghini.

Video Ferrari LaFerrari - Blesk TV

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa