Středa 26. ledna 2022
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Češka Martina s dcerou kvůli sesuvům v Kanadě uvízly na dálnici: Zachránit je musel vrtulník!

Autor: ran - 
16. listopadu 2021
21:45

O nedělní noci zůstaly dvě Češky mnoho hodin uvězněné v autě na kanadské dálnici. Spolu s několika stovkami dalších lidí je zachránil až vojenský vrtulník, který pro ně ráno přiletěl. 

Martina M. jela v neděli s 12letou dcerou Nikolou po dálnici číslo 7 nedaleko kanadského jezera Agassiz, asi 120 kilometrů od Vancouveru, když komunikaci na dvou místech zatarasily velké sesuvy půdy. Komplikace byla způsobena už týden trvajícími silnými dešti.  

Spolu s Češkami uvízlo na zablokované části dálnice dalších téměř 300 lidí včetně 50 dětí. Protože mohlo dojít k dalším sesuvům, bylo všem doporučeno zůstat na noc v autech. V noci Martina s Nikolou přes mobilní telefon poskytly rozhovor televizní stanici CBS News Network.

„Jsem docela vyděšená. Lidé se tu už začali dělit o jídlo a vodu. My máme trochu vody, limonády a pár mandarinek. Je to jako ve filmu, nikdy si ale nemyslíte, že se to stane zrovna vám,“ řekla do televize Martina.

V době, kdy Češky poskytovaly rozhovor, byly na cestě už 12 hodin. Po dotazu moderátorky televizního vstupu na jejich zásoby Martina konstatovala, že mají ještě půl nádrže a mobilní telefony nabité. „Já mám na nabíjení mobilu ještě plnou power banku,“ nahlásila nato s úsměvem Natálie. „Mladí jsou vždycky v pohodě, když mají nabité telefony,“ vyjádřila se pobaveně o náladě své dcery Martina.

Naštěstí na záchranu lidé nečekali dlouho, už nad ránem je vojenské vrtulníky dostaly do bezpečí. Dobrodružná noc se nakonec obešla u všech téměř 300 lidí bez zranění.

Úřady v té době v zasažené oblasti uzavřely několik dálnic.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa