Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Muž (†46) se od svého psa nakazil zákeřnou infekcí: Zemřel na zástavu srdce

Autor: rc - 
22. října 2021
14:36

Rodák z Londýna Barry Harris si procházel těžkým rozchodem a tak se rozhodl, že si pořídí parťáka. Koupil si psa plemene akita-inu Tedyho. Při procházce ho však pes kousl. O pár dní pozdeji šestačtyřicetiletý muž zemřel na zástavu srdce. V nemocnici po psím kousnutí skončil i jeho švagr Mark (61), který kvůli nebezpečné infekci přišel o prsty.

Na sociální síti Facebook Barry Harris narazil na inzerát, kde prodejce nabízel pejska akita-inu. Patnáctiměsíční Ted ihned padl Barrymu do oka, a tak se rozhodl, že si pořídí mazlíčka. Doufal, že mu jeho společnost pomůže překonat náročný rozchod. Bývalý majitel se měl podle informací britského deníku Daily Mail dušovat, že je Ted dobře trénovaný a poslouchá na slovo, což podle sestry Barryho Pauline Dayové nebyla vůbec pravda.

Barry se snažil pejska, který údajně neslyšel ani na svoje jméno, převychovat. Na jedné z procházek, kdy se ho znovu snažil trénovat, však došlo k nehodě. Tedy ho kousl a rána brzy začala Barrymu otékat. Bolela ho hlava a dostal horečky. O tři dny později zemřel na zástavu srdce.

O pejska se začala starat Pauline se svým manželem. Před smutečním obřadem vzal manžel Pauline Mark Tedyho na procházku, při níž ho pes chňapl za ruku a lehce ho zranil. Onemocněl a jeho stav se každou hodinu zhoršoval. Pauline uvedla, že během pár dnů přestal cítit nohy.

Mark skončil v nemocnici s vysokými teplotami. Lékaři mu nakonec museli amputovat prsty na levé ruce. Stále ale není z nejhoršího venku. Kvůli sepsi mu hrozí, že přijde i o obě nohy. „Je to jako noční můra. Prostě nemůžete uvěřit, že se to stalo. Šok kvůli bratrovi byla jedna věc a teď můj manžel,“ řekla Pauline.

Pauline uvedla, že kousnutím se jejímu bratrovi i manželovi dostala do těla bakterie, která způsobila infekci. „Nebyli ani pokousaní. Ted doslova je jen škrábnul. Byl to ten nejmilejší pes, ale byl tu problém s jídlem. Kdykoliv byl blízko jídla, byl tak agresivní. Myslíme si, že byl jako štěňátko týrán,“ uvedla Pauline s tím, že Ted musel být utracen. Lékaři potvrdili, že bakterie, jíž byl Mark nakažen, pochází od psa. Pauline zjistila, že Ted nebyl nikdy očkován a jejímu bratrovi dal bývalý majitel falešné papíry.

VIDEO: Podstatné úkony první pomoci

Zobrazit celou diskusi
Další videa