Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Polojasno 22°C

Nadšenec drží bizarní syrovou dietu: Nejraději má ovčí mozek

Autor: rc - 
9. října 2021
18:44

Neobvyklou dietu drží rodák z americké Nebrasky. Weston Rowe (39) už třetí rok jí pouze syrové maso! Na jeho jídelníčku nechybí ani syrové kuřecí, které je spojováno se salmonelou. Muž tvrdí, že mu jeho speciální dieta prospívá a rozhodně se jí nehodlá vzdát.

Díky své stravě má prý víc energie a cítí se lépe, než se kdy v životě cítil. Poté, co se Weston Rowe začal cítit neustále unavený, trpěl ekzémy a nedokázal se soustředit, rozhodl, že od základu změní svůj jídelníček. Navíc zjistil, že syrové maso má mnoho benefitů prospívajících zdraví, a rozhodl se, že jeho nový jídelníček bude složený hlavně ze syrového masa!

„Řekl bych, že nyní jím z 99 procent čerstvé syrové maso od farmářů,“ uvedl pro britský deník Daily Mail Weston s tím, že konzumuje hlavně syrové hovězí, čerstvá játra, mozeček a nevyhýbá se ani syrovému kuřecímu. Syrové maso už jí tři roky a za tu dobu mu prý ani jednou jeho dieta nezpůsobila zdravotní potíže.

Maso prý kupuje hlavně od místních farmářů a jeho jídelníček zahrnuje i čerstvé ovoce, které si pěstuje na vlastní zahradě. Za jídlo týdně utratí zhruba 140 amerických dolarů (zhruba 3076 Kč). „Dívám se na to tak, že je to férová částka za nejlepší a nejvyváženější jídlo na světě,“ komentuje svoje výdaje za jídlo Weston s tím, že je těžké popsat chuť čerstvého masa. Každý si to prý má zkusit a posoudit sám.

Maso si servíruje dvakrát až třikrát denně. „Občas vynechám snídani, ale když jsem hladový, běžné si dám syrová vejce a ovoce,“ popisuje stravovací návyky s tím, že na večeři čas od času udělá výjimku a k syrovému masu si dá vařené brambory. Nejraději si prý pochutnává na syrovém hovězím s máslem, kuřecích játrech a ovčím mozečku.

„Otrava jídlem obvykle pochází z částečného vařeného masa, které způsobuje mutaci v bakteriích a vytváří toxický účinek v těle, takže je bezpečnější jíst plně vařené nebo plně syrové maso,“ tvrdí Weston a dodává, že už snědl hodně syrového kuřecího a nikdy neměl žádné zdravotní problémy.

VIDEO: Gastroskopie. Co způsobuje žaludeční vřed?  

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi