Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Oblačno, déšť 13°C

Dramatické záběry z rakouského města: Rozvodněná řeka se valila tamními ulicemi a proud strhl dva lidi!

Autor: rc - 
18. července 2021
13:15

Dramatické záběry, které se začaly šířit sociální sítí Twitter, vznikly v rakouském městě Hallein. Tamní oblast zasáhly silné deště, které změnily ulice v zuřící řeku! Děsivé záběry ukazují dva lidi, kteří se snaží před přívalem utéci, ale silný proud je strhne a přišpendlí na zeď domu.

Silné deště v sobotu odpoledne trápily město Hallein v Rakousku. Alpské městečko, které leží dvacet kilometrů jižně od Salcburku, se nakonec ocitlo pod vodou! Stačilo jen pár minut a bahnitá voda se valila tamními ulicemi. Podle informací zpravodajského webu Salzburg.orf.at silný proud smetl zaparkovaná auta a vše, co mu přišlo do cesty.

„Ta vodní masa přišla tak rychle, že jsme v první fázi byli naprosto bezmocní,“ řekl velitel hasičů Josef Tschematschar. Starosta Alexander Stangassinger uvedl, že nikdo během přívalových dešťů nebyl zraněn a nikdo z obyvatel se nepohřešuje. „V neděli ráno nedošlo k žádným hlášeným zraněním ani k nezvěstným osobám,“ uvedl starosta.

Šokující záběry obrovské spouště, kterou napáchala voda, se objevily na sociální síti Twitter. V dramatickém videu jsou vidět dva lidé. Jeden se snaží dostat druhého z běsnící vody do bezpečí. Před silným proudem ale nemá šanci. Voda strhne i jeho a odmrští oba dva na zeď domu.

Na pomoc jim přiběhne další muž, kterého proud strhne také. Na konci videa je ale vidět, že se dostanou z proudu pryč. Podle informací zpravodajského webu Bild povodeň způsobila rozvodněná řeka Kothbach. Kromě Halleinu byl poplach civilní ochrany spuštěn v Mittersillu a v Kufsteinu. V Salcburku byla postavena protipovodňová ochrana. Úřady Halleinu apelují na lidi, aby nechodili do podzemních garáží či suterénů. Očekávají se další přívaly dešťů, které by mohly vyvolat další záplavy.

Ksel ( 18. července 2021 19:50 )

Vyznavači gretensko-koronavirové věrouky každou špatnou zprávu týkající se počasí hodnotí jako důsledek lidské činnosti - a tak podle dogmat z jejich gretensko-klimatického katechismu jsme my nevěřící povinni podporovat jejich nesmysly, zejména pak kolosální podvodný projekt Green deal. Extrémy počasí byly a jsou, a to nezávisle na prosazování pitomostí ve jménu dogmat z věrouky o uhlíkové neutralitě. Zneužívání přírodních katastrof k prosazování lumpáren na bázi uhlíkové neutrality je projevem totální morální zvlčilosti.

ginkogary ( 18. července 2021 14:31 )

stačí mi už výkyvy změny počasí v Česku, vždy se mi ulevilo když přišel dešť, počasí je celé dny buď parno jak v sauně a nebo i vzdálených bouřek a tornád, ale co si nekážu představit jak vypadá to co už by mě úplně totál dorazilo, a nechci být cynický člověk kde se to kde stalo, nikdo není připraven na to kde to se stalo/viz chytrolíní pode mnou a nebo si najděte jiný dikobraz
a nese.rte mě

lucie13 ( 18. července 2021 13:58 )

Vždyť u nás může být za chvíli to samé. Tak snad budou lidi připraveni a nikdo nezemře, jako v nepřipraveném Německu a Rakousku.

padrino ( 18. července 2021 13:35 )

Jj,je to hrozný,ale myslím si,že je důležitější,co se děje u nás.Pochybuju,že zahraniční média takhle "rozpytvávaj" tornádo nebo záplavy v ČR.

Zobrazit celou diskusi
Další videa