Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Sestřička Míla zemřela v milované práci: Zůstaly po ní dvě dcery, chtějí být zdravotnice jako maminka

Autor: VaB - 
3. června 2021
05:00

Tereza s Míšou přišly o svou milovanou maminku Miloslavu. Ta pracovala jako zdravotní sestra a tragicky zemřela právě při tom, co milovala – při práci. Z holek v budoucnu budou taky zdravotnice, jdou ve stopách své maminky. Teď ale potřebují pomoc.

Miloslava Tobiášová pracovala jako zdravotní sestřička. Byla to oddaná zdravotnice a každý, kdo ji znal, věděl, že to byla žena s velkým srdcem. „Dokázala se vždycky zastavit, s každým si popovídat. Našla si čas na sebemenší bolístku pacienta, na sebenicotnější problém svých kolegyň,“ popisují ženu kolegové od dobrovolných hasičů a kynologů z Terezína, kde působila. 

Zkrátka se dokázala pro každého rozdat. „Pro nás to byla super kamarádka, bezva vedoucí v práci, člověk, co měl vždycky chvíli na to, aby vám poradil, popovídal si s vámi. Byla bezednou studnicí všemožných předpisů, výjimek a nařízení, kterými se musí řídit všechny zdravotní sestry,“ doplňují kolegové. 

Míla, jak jí kolegové říkají, ale bohužel zemřela. „Přesně tak, jak žila. Uprostřed práce,“ shrnuly kolegyně. Po Míle zůstaly dvě dcery – Míša a Terka, o které se teď stará jejich tatínek. „A holkám najednou chybí takový ten pilíř, na který každý z nás během dospívání spoléhal,“ dodá Michal, který pomáhal sbírku zakládat.

Dcery podle blízkých přítel braly Mílu jako ikonu a vzor. Dokonce se rozhodly jít v jejích stopách. Obě svou budoucnost spojily se zdravotnictvím, k tomu ještě po vzoru tatínka s hasičstvím. Míša je nyní ve druháku na střední zdravotní škole, Terka bojuje s maturitou.

Rodina nyní i proto potřebuje pomoc. Ztrátou Míly přišla kromě milované maminky a manželky i o příjem peněz, platit všechny potřebné věci je ale stále nutné. Složenky se bohužel neptají. „Peníze pro holky jsme naplánovali na 3 roky, tj. na dobu, kdy obě budou mít dokončenou školu a budou schopné se o sebe starat samy,“ popisují kolegové s tím, že na měsíc děvčata potřebují 15 tisíc korun. Cílem je vybrat 540 tisíc.

Holkám zůstal tatínek, i na něj je toho ale hodně. „A do toho je fakt úžasný blázen, který si sám dodělává školu, aby místo kariéry za stolem mohl jít dělat z ošetřovatele zdravotní sestru. Proč? Protože tahle rodina to má asi v genech,“ uzavírají.

Holky s tátou může kdokoliv podpořit skrze odkaz na stránkách crowdfundingové platformy Donio. Pokud by se podařilo vybrat více peněz, než si dává sbírka za cíl, je v plánu prostředky „schovat“ děvčatům na stavební spoření.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi