Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Podcast: Ženy by měly už od rána pro manžela a děti vypadat dobře, tvrdí Lady Dermacol Knoblochová

Video se připravuje ...
Autor: jim - 
18. května 2021
05:00

Elegantní a charismatická dáma Olga Knoblochová (88) má za sebou působivou kariéru v kosmetice. V roce 1958 nastoupila do nově vzniklého Ústavu lékařské kosmetiky, brzy se propracovala do čelní pozice a od poloviny 60. let propagovala po světě make-up pod značkou Dermacol. Z toho důvodu se jí přezdívá Lady Dermacol. Pro Blesk Podcast uvedla, že by ženy o sebe měly pečovat již od rána, aby muži nezůstávali s upravenými asistentkami dlouho do noci v práci.

Téměř nestárnoucí Olga Knoblochová je živoucí legendou ve svém oboru. Dokázala již v dobách minulého režimu úspěšně propagovat a prodávat kosmetické výrobky, které kupovali filmaři v Moskvě, ale také v Hollywoodu. Počátek populárního make-upu se váže do roku 1966, kdy do Ústavu lékařské kosmetiky přišla maminka s asi pětiletou holčičkou, která měla v části obličeje tzv. oheň, což je poškození cév, vrozená vývojová vada.

„Ani lékaři s tím nic nemohli dělat. Tenkrát nebyly ani lasery. Takže se to muselo vyřešit něčím, čím by se to pokrylo, aby se těm lidem normálně žilo a neměli problémy. Protože hodně lidí se jen slušně pootočí, když to vidí, ale mnoho jich kouká. Zejména děti,“ popisuje, jak byly nemoci nebo vady kůže vnímané. Jejich výrobky ale nepomáhaly pouze ženám, ale také mužům, kteří měli ve vousové části pigment nebo vitiligo. Pro tyto lidi vyrobili make-up. Jejich kosmetika ale byla natolik dobrá, že si make-up přivlastnili filmaři na Barrandově a všude po světě. V Moskvě ho měli podle Lady Dermacol radši, než luxusní make-up od Diora.

Neupravená žena, krásné kolegyně a záletník

Pečovat o svou krásu a zdraví je podle uznávané kosmetičky důležité dodnes, i když na to lidé zapomívají. Večer by měly odcházet ženy spát s čistou pokožkou a ráno si věnovat chvilku a upravit se. „Když jsme byli malí, tak nás maminka vodila do školy již upravená, učesaná, měla udělané rty. Ráno si našla chvilku, aby ji dala svému výrazu a aby ty děti viděly maminku hezky upravenou už od rána, a hlavně ten manžel,“ prozradila Olga Knoblochová a vzápětí vysvětlila, proč by ženy měly vypadat dobře pro muže: „To vždycky zdůrazňuji, protože ten manžel, když tu ženu vidí ráno neupravenou a ještě takovou ospalou, tak ať se dámy nediví, že on přijde do práce a tam jsou krásně upravený mladý děvčata a on pak přijde dost pozdě domů. Já si myslím, že tohle by si měly ženy tak trošku uvědomit, že už ráno by měly pro toho manžela i pro ty děti, vypadat dobře. A vůbec to není, že by je to nějak tížilo. A proč ne tedy vstát dřív, aby už ta rodina viděla, že maminka je milá, pěkná a vždy s úsměvem a ne vstát naštvaná, otrávená, to nemám ráda,“ řekla Lady Dermacol.

Jak si užila první milion?

V rozhovoru pro Blesk Podcast si Olga Knoblochová vzpomněla, jak nedávno dávala rozhovor pro televizi a moderátorka se jí zeptala, co dělala s prvním milionem, který si v Ústavu lékařské kosmetiky vydělala. „Odpověděla jsem, že je to nádherná otázka, aspoň teď všem můžu říct, že jsem nikdy žádný milion nedostala, protože jsme byli vždycky jenom zaměstnanci. Ať už Ústavu kosmetiky nebo Barrandova,“ srdečně se pobavila usměvavá Knoblochová. Uznání a finančního ohodnocení se dočkala až ve chvíli, kdy před 18 lety Dermacol koupili manželé Komárkovi, za jejichž vzkříšení „její“ značky Knoblochová nešetřila chválou.

Proč kosmetiku laborantky testovaly na sobě a ne na zvířatech, jestli se nechala očkovat proti koronaviru a co si myslí o současné době, prozradila Olga Knoblochová v Blesk Podcast:

Video Blesk Podcast: Ženy by měly už od rána pro manžela a děti vypadat dobře, tvrdí Lady Dermacol. - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Tara-Tara ( 18. května 2021 10:19 )

paní je fajn a přeji jí zdravíčko, ale když si vzpomenu na první Dermacol, hned mě začne svědit obličej....mám na tuto značku do teď alergii a jak vidím, zrovna mezi nejlevnější nepatří

.tg.bb ( 18. května 2021 09:43 )

Ženštino jedna, vždyť v Moskvě brali tehdy všechno všema deseti, protože tam nebylo vůbec nic.

Uživatel_5522193 ( 18. května 2021 08:37 )

jajas ( 18. května 2021 06:44 )

Mně se líbí manželka imrvére....dokonce více, když ráno leze z postele... , vypadá výborně!

Renata Amadi ( 18. května 2021 05:53 )

Opět skvělá ráda co by měly ženy. A kde jsou rady co by měli muži?

Zobrazit celou diskusi