Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Museli mu vyříznout jazyk, boj s rakovinou tím ale nekončí: Naději vkládá do převratné léčby a podpory nejbližších

Autor: ran - 
22. května 2021
17:50

Australan Dayle Gordon (27) od konce roku 2019 bojuje s agresivní rakovinou a svůj zápas nevzdává, hlavně díky neutuchající podpoře manželky Taylah. Museli mu sice vyříznout i půl jazyka, nyní mu ale kyne naděje v Evropě, kde je k dispozici léčba, jež není nikde jinde po světě k nalezení.

Dayle Gordon si původně myslel, že má jen v ústech větší aft, z neblahého omylu ho však lékaři museli vyvést. Ukázalo se, že trpí rakovinou - postupně se mu dostala do jazyka, hrdla a nakonec i do srdce.

Muž podstoupil v průběhu více než roku a půl mnoho zákroků - vždy když už myslel, že má nejhorší za sebou, ohlásilo se další rozšíření choroby do jiné části těla.

Nejdříve Dayleovi museli lékaři vyříznout polovinu jazyka a odstranit 50 lymfatických uzlin. Pak prošel sérií léčebných procedur včetně radioterapie a chemoterapie. 

Nato se ale objevil nádor na krku, ten mu lékaři také odstranili, stejně jako prve novotvar na jazyku. Ani tam se ale rakovina nezastavila. Objevili ji následně v tepně mířící do mozku a nakonec, což bylo nejhorší, i na srdci.

To pro Daylea a jeho ženu Taylah byla ta nejhorší zpráva, ale ani jeden z nich se nevzdává. „Ten nádor na srdci byla pro něj velká rána, měl za sebou dvě velké operace a už měl pocit, že je z nejhoršího venku. Ale najednou to bylo zpátky a v ještě horší podobě,“ uvedla podle webu deníku Daily Mail Dayleova sestra Jessica. 

Teď Dayle spolu s Taylah upínají zrak na nadějnou léčbu, jež je k dispozici jedině v Evropě. Lékaři už na kontinent zaslali vzorek tkáně ke speciálnímu testování a Dayle obdržel plán 18denní léčby. Poté ještě projde 10týdenní imunoterapií. 

Vše s ním prožívá manželka, která je podle Dayleovy sestry v posledních těžkých letech jeho největší oporou. Na manželovu léčbu se jí podařilo ve veřejné sbírce na webu gofundme.com vybrat už v přepočtu přes 1,5 milionu korun!   

„Je mu stále po boku, i na úkor své práce. Během zotavování z operací s ním byla vždy, když ji potřeboval,“ popsala sestra pevný vztah mezi bratrem a jeho manželkou. 

A jejich společný boj stále nekončí. Může se stát cokoli, ale jedno má Dayle jisté. Jeho nejbližší ho nenechali na holičkách a budou mu pomáhat a podporovat ho, dokud to bude potřeba.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi