Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Královně krásy (26) diagnostikovali nevyléčitelnou rakovinu: Lékaři jí velkou šanci nedávají

Autor: jel - 
1. března 2021
11:51

Brittany Dicksonová (26) z australského Sydney před čtyřmi lety zkolabovala v autobuse. Po převozu do nemocnice lékaři zjistili, že má nádor na mozku. Její život se tím okamžikem obrátil vzhůru nohama. Typ rakoviny, kterým Brittany trpí, je ve většině případech neléčitelný. Mladé ženě bylo řečeno, že má pouze dvacetiprocentní šanci na přežití a většina osob s touto diagnózou nežije déle než pět let. Statečná mladá žena se rozhodla, že i přes svou nemoc bude dál brát život jaký je a především, že bude pomáhat ostatním.

Brittany dokončila studium v oboru biologie zvířat a těšila se, že si dá rok volna, které si pořádně užije. Vše se však změnilo jednoho červnového dne roku 2017. Poté, co zkolabovala v autobuse, jí lékaři v nemocnici sdělili, že má nádor na mozku o velikosti golfového míčku. V tu chvíli však prý nebyla vůbec vyděšená, dokonce si posunula termín operace, aby se mohla zúčastnit soutěže Miss Země. Je totiž vášnivou ekoložkou a soutěž si nechtěla nechat ujít. Nevěděla, jak vysoce rizikové to v tu chvíli je.

Absolutně si nepřipouštěla, že by něco mohlo dopadnout špatně. Bohužel po operaci přišla strašlivá diagnóza. Anaplastický astrocytom, kterým trpí, je obvykle neléčitelný. Když jí to lékaři sdělili zůstala stát jako opařená. Šance na přežití byla opravdu nízká. „Nemohla jsem tomu uvěřit, ale nepřipadalo mi to jako rozsudek smrti. Věděla jsem, že jsem dostatečně silná, abych proti tomu bojovala a rozhodla jsem z toho vytěžit něco pozitivního,“ prozradila Brittany pro australskou mutaci deníku Daily Mail.

Po prvním kole radioterapií zjistila, že jí vypadávají vlasy. Nechala si oholit hlavu, protože se jí to zdálo jako lepší řešení nechtěla holá místa na hlavě maskovat šátky a klobouky. Kůže na hlavě zůstala po léčbě zničená a vlasy už jí na některých místech nikdy znovu nenarostou. 

Náročnou léčbu naštěstí snášela celkem dobře. „Kromě únavy jsem nezažila mnoho špatných vedlejších účinků terapie. Navíc jsem se spřátelila s dalšími lidmi, kteří také podstoupili léčbu,“ řekla s tím, že jí hodně pomohlo cvičení a její pozitivní nálada. Hned po radioterapiích musela podstoupit roční chemoterapie. Volný čas věnuje z velké části charitativním činnostem.

„Byla jsem překvapená, že jenom opravdu málo peněz jde na výzkum tohoto typu rakoviny. Na instagramu jsem proto sdílela svůj příběh, abych lidi povzbudila k tomu, že výzkum finančně podpoří,“ vysvětlila. Chtěla prý také lidem ukázat, že i přes nepřízeň osudu si člověk může stále držet pozitivitu a optimismus.

Kromě toho, že se snaží získat peníze na výzkum rakoviny, také dobrovolničí v ekologických organizacích a účastní se soutěží krásy. V roce 2020 získala titul Australská Miss Země.

„Díky diagnóze jsem si uvědomila, jak důležité je využít každou příležitost, kterou vám život dá,“ zakončila optimistická kráska své vyprávění a dodala, že by ráda inspirovala ostatní k tomu, aby si šli za svými cíli stůj co stůj.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi