Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Rodinná dovolená se proměnila v horor: Tátu (51) málem slupnul obří kytovec!

Autor: rix - 
14. dubna 2021
18:48

Oceánskou plavbu ve společnosti delfínů si užívala rodinka v Jižní Africe. Otec s dcerou (22) se kochali delfíny lovící sardinky. V tom se ale z hlubin vynořila obří velryba, narazila do lodi a překvapeného tátu shodila do vody.

Marino Gherbavaz a jeho dcera Gillian zažili krásnou ale dramatickou podívanou 3. dubna. Když došlo k nárazu, myslela si podle serveru Dailymail Gillian, že loď najela na skálu. O to větším překvapením bylo, když se z vody vynořil obří kytovec.

Na videu je zřejmé Gillianino rozrušení. Ve zmatku si ani neuvědomila, že její otec spadl při nárazu do moře. „Ty vol..tati!“ křičí žena na snímku. V okolí lodi se ale naštěstí pohybovalo i jiné plavidlo, které pomohlo Mariovi z vody ven.

„Když jsem si uvědomila, že je můj otec ve vodě, zpanikařila jsem. Nechápala jsem proč tam je. On není ten typ, co by dělal podívanou pro zábavu. Nicméně když jsem viděla, že plave k lodi, byla jsem klidná,“ svěřila se Gillian.

Velryba se měla pokusit dostat se k sardinkám, které lovili delfíni. Přitom ale narazila přímo do lodi. V té zanechala velkou díru. Podle majitele lodi bylo velkým štěstím, že velryba, v tomto případě Plejtvák Brydeův narazila do boku lodi a ne přímo doprostřed. To by podle něj mohlo způsobit daleko větší problémy všem na palubě.

Je přitom znám případ potápěče Rainera Schimpfa, který skončil v tlamě stejného druhu velryby. Ta se v té době krmila sardinkami. Naštěstí se ho rozhodla brzy vyplivnout a on se v pořádku dostal do bezpečí.

miasek ( 14. dubna 2021 19:23 )

Delfiny se ma pozorovat ze vdalenosti. A na takove male lodi se ma sedet. Horor vyresen.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud