Středa 14. duben 2021
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno, déšť se sněhem 6°C

Tragédie v právnické rodině: Jakoubkovi (13) zabili mámu, otec spáchal sebevraždu, teď mu umřela i babička

Autor: ran - 
4. dubna 2021
05:18

Jakoubek (13) je synem dvou slovenských renomovaných právníků - jeho otec Juraj (†55) v roce 2011 spáchal sebevraždu, o dva roky později někdo zavraždil maminku Ľubicu Kolesárovou (†35), která několikrát svědčila v závažných kriminálních případech. Sirotek nyní přišel i o babičku Martu Vrabcovou (†68), která se o něj starala, co jí síly stačily. Podlehla zákeřné nemoci.

Právničku Ľubicu - dceru Marty Vrabcové a maminku Jakoubka - zavraždili před osmi lety nedaleko jejího bydliště. Pachatel jí zasadil 24 ran nožem s 20centimetrovou čepelí. Marta toužebně očekávala, že za smrt dcery někdo konečně jednou bude pykat, a chtěla se potrestání vrahů dožít.

Vážná choroba jí to ale bohužel už neumožnila, statečná babička odešla před pěti měsíci. Vnoučka nechala v péči svého syna Jana, posledního z blízkých, kdo chlapci zůstal. Případ smrti její dcery dodnes nebyl vyřešen. Policie z objednání vraždy sice podezřívá podnikatele z Maďarska a z vykonání činu dva Slováky, dodnes ale nikdo nesedí. 

Podle Marty byly tehdy na místě čerstvé stopy, našel se i vražedný nůž, který policejní pes vyčmuchal pohozený v křoví. Jak uvedl web deníku Plus Jedeň Deň, po smrti Ľubice policie uvedla, že právničce nabízela ochranu, tu prý ale odmítla. Právnička přitom svědčila v několika závažných kriminálních případech. 

„Nevím, jak pokračuje vyšetřování, jestli vůbec pokračuje, nikdo z vyšetřovacích orgánů mi nedá žádné vyjádření, nikdo nic neví a nikdo nic neviděl,“ napsala před rokem podle webu deníku Nový Čas Jakubova babička. Přála si prý podívat se té bestii do očí a zeptat se ho „Jak jsi to mohl udělat?“. „Neumím si představit, jak trpěla. To nemohl být člověk, kdo ji dokázal tolikrát píchnout,“ dodala osudem těžce zkoušená žena.

Paní Martě sílu do života v posledních letech dával právě vnouček. „Všechnu sílu, kterou ještě mám, mi dává můj Kubík, pro něj je třeba žít dál. A tak budu se životem dál bojovat překonávat všechny překážky, které mi osud nadělil, i ty  zdravotní,“ uvedla babička Jakoubka nějaký čas před smrtí.

Paní Marta zemřela v den vnoučkových 13. narozenin. Pochovali ji na hřbitově vedle dcery.

oliiiii3 ( 4. dubna 2021 12:50 )

Jejda to je smutné, chudák kluk hlavně at se o něj postará někdo z příbuzných

bafy81 ( 4. dubna 2021 08:05 )

Proboha upravte ten nadpis a popisy u fotek. Pohřbili jste i toho klučinu

frantacizek ( 4. dubna 2021 07:02 )

smutné..snad se ho ujme teta nebo někdo další z rodiny, kamarádů rodiny

Zobrazit celou diskusi
Další videa