Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Fitness trenérka bojovala s bulimií: Vaše srdce to nevydrží a zemřete, varoval ji lékař

Autor: jel - 
18. března 2021
10:22

Casey Lees-Smithová (24) trpěla bulimií. Kvůli poruše příjmu potravy vážila v devatenácti letech pouhých asi 32 kilogramů. Těžké životní období se jí povedlo překonat. Její život se obrátil o třistašedesát stupňů a nyní pomáhá ostatním. Stala se fitness trenérkou a studuje na univerzitě v Newcastlu.

V roce 2015 pracovala Casey jako vedoucí směny v kavárně a za den spálila mnohem více kalorií, než získala z jídla. To vedlo k tomu, že zhubla, čehož si všimli pravidelní zákazníci podniku a chválili ji, že jí to sluší. Měla v té době nízké sebevědomí a tak brzy začala být posedlá počítáním kalorií. 

„Říkala jsem si, že kdybych ještě více zhubla, lidé by si mysleli, že jsem krásná a všímali by si mě. Měla jsem pocit, že můj život je hrozný a byla jsem nešťastná,“ popsala fitness instruktorka pro Daily Mirror

Uvedla, že měla pocit, že si nezaslouží jídlo. Celé hodiny lehávala ve vaně a prohlížela si své tělo, které jí připadalo odpudivé. „Vzbudila jsem se a první na co jsem myslela bylo, jak skrýt před ostatními, že tak málo jím. Nadměrně jsem cvičila, abych náhodou nepřibrala,“ vylíčila strašnou životní zkušenost.

„Všechno mě bolelo, protože jsem měla strašně málo tělesného tuku. Když jsem byla sama plakala jsem a bojovala s hlasy v hlavě, které mi říkaly, že nejsem hodna jídla,“ dodala. Kalorie si počítala tak pečlivě, že když jich za den snědla více než 300 vyvolala si zvracení. 

Můžete zemřít!

Izolovala se od přátel a rodiny a cítila se osaměle. Brzy se také zhoršilo její celkové zdraví. Jak fyzické, tak psychické. Vypadala jako kost a kůže a byla paranoidní, měla pocit, že ji lidé pomlouvají. 

Nakonec vše došlo tak daleko, že lékař Casey řekl, že pokud bude v tomto životním stylu pokračovat, její srdce to nevydrží a ona zemře. Přiznat si, že potřebuje pomoc a že trpí duševní poruchou bylo pro tehdy náctiletou dívku opravdu těžké, přestože se jí snažili pomoci i rodiče.

Poté, co absolvovala léčbu a vrátila se domů ji tatínek, který je osobním trenérem, pomáhal s tím, aby konzumovala zdravé množství potřebných kalorií. Po dvou letech se těžké poruchy zbavila a rozhodla se sama stát trenérkou a pomáhat tak ostatním. „Fitness mi zachránilo život. Ráda bych využila osobní zkušenost, abych mohla ostatní vzdělávat v tom, jak si udržovat své zdraví a mít rád své tělo,“ uzavřela.

Bulimie

Patří stejně jako mentální anorexie k poruchám příjmu potravy. Člověk trpící touto duševní nemocí má neustálou potřebu kontrolovat svou tělesnou hmotnost a narušený vztah k jídlu. Projevuje se záchvaty, při nichž má nemocný neovladatelnou touhu po jídle, kterého zkonzumuje velké množství. Následují ovšem výčitky, a tak se postižený snaží napravit předchozí fázi přejídání cvičením, zvracením nebo hladověním. Může být spojena s depresemi, stavy úzkosti, závislostí na lécích či alkoholu.

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince důvěry 800 155 555 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi