Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 10°C

Mladíci naložili matračku pivem a ztratili se na moři. Z bryndy je musel vytáhnout kámoš

Opilé mladíky s pivem na matračce musel na moři zachránit kamarád.
Opilé mladíky s pivem na matračce musel na moři zachránit kamarád.  (Autor: Reprofoto/7news)
Autor: ran - 
7. března 2021
19:59

Dva mladí Australané Jackson Perry a Noah Palmer málem doplatili na svoji hloupost. Před odpolednem stráveným na pláži se pořádně nepodívali na předpověď počasí, a tak si je na tři hodiny vzalo moře. Matračka, na které leželi, se začala povážlivě vyfukovat, telefony se jim vybíjely a zásoba alkoholu, který jim dodával odvahu, se krutě tenčila. 

Když mladíci našli před domem vyfouknutou matračku, ještě netušili, že za pár hodin jim vratké plavidlo připraví perné chvilky. Umělohmotnou věc přifoukli, dokoupili chlazenou basu piv a šli bezstarostně na nedalekou pláž.

Plánovali se na matračce pohupovat na vlnách, ne dál než padesát, nanejvýš sto metrů. Alkohol měli naložený s sebou, zdálo se, že jim nic nechybí a nemusejí nic než se blaženě oddávat popíjení a opalování. Měli s sebou mobilní telefony, nálada na palubě byla výtečná.

Z poklimbávání se probrali, když zjistili, že je vítr a proud strhává mnohem dál od pobřeží, než by jim bylo milé. Zkoušeli pádlovat rukama, ale proti oceánským silám neměli šanci. Ani tehdy si ale nezoufali. Piva jako by neubývalo, a navíc věděli, že pár desítek minut cesty od pobřeží mají svého kamaráda Texe Seeka, který je, když bude nejhůř, zachrání.

A nejhůř bylo brzy - začalo docházet pití. Pak začala docházet i šťáva v mobilech a nálada mladíků přestala být, co bývala. Když se i matračka začala vyfukovat, rozžhavili drát a přivolali svého anděla strážného Texe. Každých deset minut museli matračku přifukovat, pálící slunce už také nebylo tak příjemné jako na začátku. Na kamaráda čekali jako na spásu, i když si to vzájemně nechtěli přiznat.

Tex bez váhání nasedl na vodní skútr a podle pokynů trosečníků se je vydal hledat. Na nohou byli pro jistotu kvůli ovíněným rošťákům i záchranáři, kteří by zasáhli, kdyby bylo skutečně nejhůř. Tex ale své kamarády našel, přivázal si je ke skútru a vítězoslavně je přitáhl zpět ke břehu.

Oba mladíci se snad poučili. „Než něco takového podniknete, určitě zkoukněte počasí, ať neriskujete,“ citoval je deník Daily Star.  „Ale my jsme si to pořádně užili,“ dodali ovšem. Je tak možné, že příští zpráva o nich bude, bohužel, o dost smutnějšího ražení.

Zobrazit celou diskusi
Další videa