Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Štěně „kyklop“ vyděsilo pejskaře: Jedno oko uprostřed, žádný čumák, žádné uši, zato dva jazyky!

Autor: ran - 
16. února 2021
16:06

Majitelku fenky překvapilo narození jejích štěňátek dvojnásob. Zaprvé proto, že samička už měla být v menopauze, zadruhé proto, že druhé ze štěňátek vypadalo jako bytost vypadlá z mýtů a pověstí. Bojovalo urputně s dýcháním, ale především se na šokovanou pejskařku dívalo jen jedním okem a vyplazovalo na ni dva jazyky!

Amie de Martin z filipínské provincie Aklan byla v sobotu 6. února svědkem narození psího kyklopa. První štěňátko, které jí její fenka povila, bylo zcela v pořádku a překypovalo zdravím. Druhé jako jeho bráška ale nevypadalo.   

Mělo o poznání menší hlavu, uprostřed čela jediné obrovské oko, po čumáku ani památka, ale z koutků nedovyvinuté tlamičky mu visely dva jazýčky. Dýchat skoro nezvládalo. Vzhledem k postižení nedokázalo ani sát mléko.

„Kyklop se nemohl sám napít, museli jsme ho krmit sušeným mlékem pomocí kapátka,“ řekla ke vzácnému úkazu majitelka pejsků Amie. Donesla chudáčka k veterináři, ale ten mu pomoci nijak nedokázal. 

Pejsek zemřel den po návštěvě zvířecího doktora. Dýchání mu činilo příliš velké potíže, své narození prostě neudýchal. Amie se svého psího Kyklopa rozhodla nezakopat jako obvykle na zahradě, nýbrž ho uložila do skleněné truhličky. Aby si mohla připomínat jeho jednodenní život už napořád.  

Štěně nejspíše trpělo vzácnou vývojovou vadou zvanou kyklopie, která je známa u zvířat i u člověka. Vzniká následkem genetické vady, případně také otravy těhotné ženy nebo samice toxíny vyskytujícícmi se v některých druzích bylin. 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

sidneyfoster ( 17. února 2021 03:54 )

Z Filipín do Číny co bys kamenem dohodil.

Zobrazit celou diskusi