Sobota 23. leden 2021
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Sportovec dvakrát přežil svou smrt: Podruhé mu 14 tisíc voltů roztavilo kůži na těle

Autor: rc - 
13. ledna 2021
13:08

Svou smrt přežil milovník vodních sportů a student teologie Matt Manzari. Jednatřicetiletý rodák z Floridy soutěžil ve wakeskatingu, když došlo k nehodě a on zůstal s prasklou lebkou na šestnácti místech, rozdrcenou nohou a zlomenou čelistí v nemocnici. Jako zázrakem se uzdravil. Ovšem o rok později přišla další tragédie. Při ořezávání stromků v tamním kostele ho zasáhlo 14 tisíc voltů! Matt měl doslova roztavenou kůži na těle a lékaři mu znovu nedávali šanci na přežití!

Příběh Matta Manzariho je tak neuvěřitelný, že by ho snad nevymyslel ani vynikající scenárista či spisovatel! Jednatřicetiletý milovník sportů z Floridy zažil hned dvě tragické nehody a z obou se úspěšně dostal. Už od patnácti se věnoval vodním sportů a toužil po tom být profesionální sportovec. Ovšem nakonec se rozhodl k jiné kariéře a začal studovat teologii. Těsně předtím, než měl složit závěrečné zkoušky, se rozhodl, že se přihlásí do soutěže ve wakeskatingu. Znovu si užije adrenalin v krvi a vydělá peníze navíc.

Závod ho však málem stál život. „Byl jsem tažen za člunem na břeh rychlostí 40 km/h, který byl lemován škvárobetonem a výztuží. Praskla mi lebka na šestnácti místech, měl jsem třináct šroubů a tři dlahy, měl jsem zlomeninu čelisti,“ popsal na své stránce BeyondTheBurn Matt s tím, že měl navíc rozdrcenou ruku a zlomenou kostrč. Přesto, že léčba byla dlouhá a náročná, Matt to zvládl.

O rok později však přišla další tragédie. Tehdy ořezával strom v tamním kostele, zatímco jeho těhotná manželka Bobbye Jean pracovala uvnitř. Matt stál v kovovém kbelíku, přes něhož vedlo elektrické vedení. Najednou ho zasáhlo 14 tisíc voltů! „Elektřina způsobila popáleniny 4. a 5. stupně, které roztavily většinu kůže z mé hrudi a paží a byly dostatečné hluboké, aby zabily svaly a kosti,“ uvedl na webu Matt s tím, že přivolaní lékaři mu nedávali žádnou šanci na přežití.

Matt skončil v kómatu a lékaři jeho rodině tvrdili, že pakliže se probudí, už nebude ten stejný člověk. „Říkali, že toto napětí mi určitě způsobilo poškození mozku, ale nevěděli, jak těžké,“ dodal Matt s tím, že se o několik dnů později probudil a mluvil. Lékaři byli ohromeni. „Během následujících měsíců mi ledviny nikdy neselhaly, srdce bylo v pořádku, byl jsem schopen zvednout ruce a nedošlo ani k poškození mozku,“ uvedl Matt, který za několik posledních let podstoupil až sedmdesát operací! Mezitím se mu však narodil synek, a Matt se dokonce vrátil ke svému oblíbenému vodnímu sportu.

VIDEO: Světový den silikonu: Kolik váží nejtěžší implantáty?

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud