Úterý 21. března 2023
Svátek slaví Radek, zítra Leona
Oblačno, déšť 14°C

Natálka (7) se popálila při pokusu na letním táboře: Statečná bojovnice ukázala jizvy!

Autor: Ivan D. Hladík - 
7. listopadu 2020
05:01

V hrůzný zážitek se pro Natálku (7) změnila hra na letním táboře. Při nehodě utrpěla popáleniny téměř na polovině těla! Boj o život, který nekončí, ona ani její maminka nevzdaly. Dojemné fotografie dokazují, že jsou do něj vyzbrojeny láskou a nadějí.

Přes bolest, se kterou musí žít, se dokáže usmát a v očích Natálce (7) září naděje, že všem trápením bude jednou konec. To dokazují silné snímky, které nafotili Lukáš a Petra Potůčkovi. „Natálka je úžasná, veselá a citlivá, hned jsme si ji v ateliéru zamilovali,“ řekla Blesku fotografka Petra, oba autoři se také připojili ke stovkám lidí, kteří pomáhají malé princezně. Ta si děsivými událostmi prošla loni v srpnu.

Při nepovedeném chemickém pokusu uskutečněném na příměstském táboře v Rokycanech se tehdy popálilo několik dětí. Natálka dopadla s popáleninami na 43 % těla nejhůře. Přežila jen díky péči lékařů a rodičů, pomohli i další příbuzní a přátelé.

„Bolí to, když mi řekne‚ já bych chtěla, aby moje kůže vypadala jako tady, a ukáže na lýtka, jediné nezasažené místo,“ svěřila maminka Šárka Blesku. Malá bojovnice má za sebou k dnešku řadu chirurgických zákroků, dalších 40 laserových operací v celkové narkóze, dennodenní boj, cvičení a péči o jizvy však ještě před sebou.

Hodí se jim každá pomoc

Zranění Natálky byla skutečně vážná. Na více než 20 % těla měla popáleniny dosahující život ohrožujícího stupně. Její stav také zasáhl od počátku do chodu celé rodiny. „Maminka Natálky nebude moci dlouhodobě chodit do zaměstnání, její sílu teď bude potřebovat zraněná dcerka, ale i její další děti (tříletá dvojčata), tím bohužel přijde rodina o značnou část financí,“ uvedla dobročinná organizace Pomáháme Natálce zpět do života na facebooku s číslem transparentního účtu, kam lze zaslat případnou finanční pomoc.

picoda ( 7. listopadu 2020 11:28 )

PavelSki ( 7. listopadu 2020 10:39 )

Brzké celé uzdravení (alespoň z více jak 99%) malé statečné bojovnivci přeji. A hodně sil celé rodině.


Když nedbalost dospělých odnesou zvlášť děti, hrůza. Ale dělat chemii před dětmi venku na sluníčku a ne v laboratoři tomu uzpůsobené, to už není nedbalost. To už nás učil chemikář v 7.tř. ZŠ, co vše musí být splněno, aby se dalo pustit do pokusů. Fakt, horší jak lízání zmrzlého zábradlí. Prý snad byla nějaká externí agentura na táboře, co tam dělala "atrakci". Samozřejmě, že to jiní dospělí měli zarazit, holt ji asi věřili, byla-li certifikovaná.

Ani jsem nečetl(?) výsledek soudu. Táboroví vedoucí, "pracovnice" s experimenty.

lucie13 ( 7. listopadu 2020 10:10 )

To bylo jiné etnikum a jiný příběh...
Měl by snad náklady platit provozovatel toho tábora? I když peníze nezahojí duši, holka to nebude mít jednoduché, operace a posměšky dětí ve škole

bre-burda ( 7. listopadu 2020 09:27 )

To je ona Natálka z Vítkova co už jednou měla popáleniny na 90% těla? Ta holka má zajímavé hobby!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa