Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Dívka se tloukla deset let po pěstounských rodinách: Teprve pak našla někoho, kdo ji adoptoval

Autor: shp - 
24. listopadu 2020
20:01

Trvalo to více než dekádu, ale sedmnáctiletá Akyra konečně našla štěstí. I když si myslela, že dospěje sama, nakonec se objevil milující rodič, který se jí ujal. Stala se jím Katie Holsteinová (28) z Kentucky, jež má tak obrovské srdce, že se jako pěstounka starala během svého krátkého života už o neuvěřitelných šestnáct lidí.

Akyra, která se dnes už také pyšní příjmením Holsteinová, strávila celých 3739 dní v neuvěřitelných 24 pěstounských rodinách. Pak ale přišla do dočasné péče Katie a byla to láska na první pohled. Máma ihned věděla, že chce mít sympatickou dívenku za vlastní.

Adoptovat náctileté se bála

Tak moc jsem se omezovala tím, že jsem chtěla jen mladší děti. Byla jsem vystrašená, nervózní i nerozhodná ohledně přijetí teenagerů, protože o nich slyšíte spoustu hororových příběhů,“ přiznala Katie s tím, že se bála Akyru pustit do svého života. Nebyla si jistá, že zvládne péči o puberťáka.

Nyní už ví, že její obavy byly liché. „Tyto děti zaslouží šanci na rodinu, bez ohledu na jejich věk,“ vysvětlila Katie. S Akyrou se poprvé seznámila v březnu 2019, kdy ji přijala do dočasné péče. Jejich vztah začal pomalu, ale rychle se prohluboval a vzájemná láska byla stále silnější a silnější.

Láska přišla znenadání

Až si jednoho dne Katie uvědomila, že život bez své nové dcery už nezvládne. „Byla u mě pár měsíců a já si uvědomila, že si už nedokážu představit, že by tu kolem mě nebyla,“ přiznala Katie webu ABC News. Sama Akyra je ze své nové maminky štěstím bez sebe. Zvlášť, když se jako silná žena rozhodla starat o děti bez muže.

Jako by to bylo příliš dobré na to, aby to byla pravda. U všech ostatních pěstounů jsem musela naplnit jejich očekávání. S Katie můžu být sama sebou,“ dodala nadšená dívka. Společně s Akyrou adoptovala Katie i ročního chlapečka Thomase, který strávil téměř celý svůj život u pěstounů.

Nejednou získala mámu i bratříčka

Protože je malinký, dostal přezdívku Tiny (droboučký). Celou dojemnou ceremonii dvojité adopce sledovali příbuzní a přátelé Katie přes Zoom, aby byla dodržena veškerá bezpečnostní opatření kvůli pandemii koronaviru, která decimuje USA. Rodince to spolu pohromadě moc sluší.

V Česku fungují pro nechtěná miminka babyboxy. Legislativa umožňuje mnohem snadnější adopci do nich odložených dětí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa