Středa 25. listopad 2020
Svátek slaví Kateřina, zítra Artur
Oblačno 3°C

U fotky brazilské prsatice se objevil „lajk“ papeže Františka: Vatikán to popřel!

Autor: ČTK - 
20. listopadu 2020
09:40

Vatikán popřel, že by papež František dal na sociální síti instagram „lajk“ fotografii brazilské modelky Natalie Garibottové. Vatikán požádá provozovatele sítě o vysvětlení, proč se pod snímkem objevilo takové pozitivní hodnocení z oficiálního papežova účtu, napsal britský deník The Guardian.

Františkův instagramový účet sledují uživatelé zhruba 7,4 milionu dalších účtů. Na údajný papežův „lajk“ upozornila před týdnem společnost, která spravuje účet brazilské modelky. "Dostali jsme oficiální požehnání od papeže," napsala.

Natalii Garibottovou na instagramu sleduje 2,4 milionu uživatelů. V sobotu ale papežův oficiální účet svůj "lajk" odebral. Kromě instagramu má papež oficiální účet také na twitteru, kde ho sledují uživatelé téměř 19 milionů dalších účtů. „Papež ale není Donald Trump, nesedí celý den u telefonu či počítače, aby přidával příspěvky na twitter,“ tvrdí Robert Mickens, římský zpravodaj francouzského katolického deníku La Croix.

O účty na sociálních sítí se hlavě katolické církve stará tým správců. Podle Mickense se papež obvykle vyjadřuje k příspěvkům, které dříve připravili jeho spolupracovníci. "Jen ve velice vzácných případech řekne, že by chtěl něco zveřejnit na twitteru," tvrdí Mickens.

Video Papežovi ujely nervy: František udeřil ženu, která ho tahala za ruku - Reuters

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud