Pondělí 6. prosince 2021
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Slavný moderátor CNN se rozbrečel v přímém přenosu při oznámení nového prezidenta: Už nemusíme mít strach

Aktualizováno -
7. listopadu 2020
20:49
Autor: jel - 
7. listopadu 2020
20:17

Americký komentátor, spisovatel a právník Anthony Kapel „Van“ Jones (52) se rozplakal během přímého přenosu televize CNN,  právě v okamžiku, v němž byl oznámen vítěz amerických voleb. Výsledky ještě sice nebyly oficiálně oznámeny ovšem podle projekce CNN zvítězil demokratický kandidát Joe Biden, kterému se podařilo získat zásadních 20 volitelů v Pensylvánii. Moderátora přemohly emoce a celý svůj emotivní komentář proplakal. Ve studiu v tu chvíli panovalo hrobové ticho. 

Van Jones se při tomto zjištění v přenosu rozbrečel a otíral si obličej kapesníkem. „Je lehčí říct vašim dětem, že na charakteru záleží. Že záleží na pravdě a na tom být dobrý člověk,“ pronesl při své emotivní reakci. „A pro mnoho lidí je lehčí, že pokud jsou muslimové, nemusí se bát, že je tu prezident nechce,“ dodal se slzami v očích.

Video si později Jones přidal také na svůj twitter. „Dnes je dobrý den. Dnes ráno je jednodušší být rodičem. Na charakteru záleží. Být dobrým člověkem je důležité. Je to velká věc,“ napsal v komentáři v příspěvku bývalý spolupracovník prezidenta Baracka Obamy.

„Pokud jste imigrant, nemusíte mít strach, zda prezident bude šťastnější, když vás oddělí od vašich dětí a pošle ty, kteří mají sen, zpátky bez jakéhokoli důvodu,“ hrnulo se z něj spolu s proudem slz. „Je to zadostiučinění pro všechny lidi, kteří trpěli,“ pokračoval a vtom přešel k odkazu hnutí Black Lives Matter.

„‚Nemůžu dýchat‘, to nebyl jenom George Floyd, to bylo mnoho lidí, kteří cítili, že nemohou dýchat. Každý den se na vás sypou ty tweety, a vy prostě nevíte,“ říkal s třesoucím se hlasem Jones.

„Jdete do obchodu a lidé, kteří se dříve zdráhali odhalit své rasistické smýšlení, jsou odpornější a odpornější a vy máte strach o vaše děti,“ vyjmenovával. „Vaše sestra může jít do Walmartu a pak v klidu odjet, aniž by na ni někdo něco pokřikoval,“ pokračoval. „Tohle je prostě velká věc, pro nás, konečně budeme mít trochu klid. Charakter národa, to je to, na čem záleží,“ odkázal se přímo na heslo Black lives matter. „Být dobrý člověk, to je to, na čem záleží. Chci, aby se to mí synové viděli. Je možné dělat to líbivě a jednoduše, ale to se vám vrátí. Je mi líto těch, kteří dneska prohráli. Pro ně dneska není dobrý den, ale pro všechny ostatní je to dobrý den,“ uzavřel svou emotivní řeč Jones a atmosféra ve studiu se v tom momentu dala doslova krájet.

Mnoho fanoušků s ním pod příspěvkem souhlasilo a někteří dokonce uvedli, že se také neubránili slzám. „Vane, jsem si jistá, že mnoho dalších lidí také uronilo slzy, když vidělo vaši reakci,“ napsal uživatel Ryan. „Rozplakal jste mě. Cítila jsem to ve svém srdci stejně. Jste skvělý muž,“ připojila se Gayle.

Další videa