Pátek 4. prosinec 2020
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Zataženo, sněžení 0°C

Legendární fotograf Radim Hromádko (†54) podlehl koronaviru: Jeho bližní smutní, proč ses léčil sám?

Slavný český fotograf Radim Hromádko (†54) zemřel na koronavirus.  (Autor: Facebook)
Autor: shp - 
30. října 2020
18:12

Byl to výborný fotograf, kterého respektovala a uznávala nejen česká hudební scéna. Oblíbený byl i na domácí skateboardingové scéně, u jejíhož zrodu stál. Radim Hromádko (†54) však už není bohužel mezi námi. Podlehl koronaviru, jehož pandemie decimuje Česko. Po nezapomenutelném muži smutní jeho bližní i kolegové, kteří měli tu čest ho poznat.

Hromádko byl rodákem z Poličky, kterou miloval a byl v ní pochopitelně oblíbený. V posledních letech se v tomto městě na pomezí Čech a Moravy věnoval dětem s mentálním i fyzickým postižením, které jako pedagog vyučoval na místní škole. O smrti Radima se na sociální síti rozepsal jeho dlouholetý kamarád Jan, kterému pochopitelně velmi chybí, a nejen jemu.

Je to, jako když vybuchne bomba pár metrů od vás. Šok ...a strašný smutek. Včera umřel na Covid Radim. Byl to skvělý...

Zveřejnil(a) Jan Jukl dne Pátek 30. října 2020

Dojemná slova dlouholetého kamaráda

Je to, jako když vybuchne bomba pár metrů od vás. Šok... a strašný smutek. Včera umřel na covid Radim. Byl to skvělý fotograf, stál u základů českého skateboardingu, byl obětavý a nadšený pedagog a fantastický, příjemný a hodný člověk, kterého měli rádi úplně všichni. Jistě si pamatujete, že byl až přehnaně skromný,“ uvedl zdrcený kamarád na facebooku.

Ve speciální škole v Poličce se staral o ty nejzranitelnější. A byl v tom skvělej, nenahraditelnej. Vždycky se usmíval a do všeho šel po hlavě. A byl skvělej táta,“ pokračoval Jan a dodal: „Na Radima budou všichni dlouho vzpomínat. Jako na kumpána, fotografa, skejťáka, učitele, kamaráda. Ale taky jako na člověka, kterej byl součástí duše Poličky. Společně s ním umřela i část atmosféry našich ulic, uliček a náměstí.“

Covid chtěl zvládnout doma

Informace o tragickém úmrtí Hromádka přinesl i portál iReport, se kterým fotograf dlouhodobě spolupracoval. „Radim se v posledních letech potýkal se zdravotními problémy. Na podzim loňského roku prodělal plicní embolii. Dýchací problémy byly hlavní příčinou jeho skonu. Nákazu virem covid-19 chtěl zvládnout doma, bez nutnosti hospitalizace. Byla to jediná, leč bohužel fatální věc, kvůli které se na něj můžeme zlobit,“ uvedl web.

Po Radimovi teskní i celebrity. „Radima jsem znal skoro dvacet let. Poznali jsme se přes skate komunitu, potkávali jsme se na závodech, později pravidelně i na hudebních akcích. Zpráva o jeho odchodu mě totálně zaskočila a do teď nevím, jak si tím mám poradit. Odpočívej v klidu a pokoji, kamaráde!,“ vzkázal fotografovi do nebe zpěvák Honza Křížek (46) prostřednictvím webu.

Vzpomínky na legendu

Radima jsem potkával roky a budu si ho pamatovat jako skvělého fotografa, který neznal hudební bariéry. Cenil jsem si jeho obyčejného přístupu, napsal nebo zavolal a přijel fotit, žádné tance kolem. Dokázal vytvořit fotoreportáž z punkového doupěte i z muzikálového koncertu v nablýskaném divadle,“ prohlásil producent Janis Sidovský (52), který je partnerem zpěváka a herce Pavla Vítka (58).

Další videa
Články odjinud