Pátek 21. června 2024
Svátek slaví Alois, zítra Pavla
Oblačno, bouřka 30°C

Jsi velryba, šikanovali 71 kg vážící Emmu. Dnes je z ní díky zvedání činek fitness kočička

Autor: shp - 
19. října 2020
11:24

Při pohledu na přitažlivou fitness nadšenkyni Emmu Rose Dohertyovou (23) z Bathu v anglickém hrabství Somerset si lze jen těžko představit, že byla někdy terčem šikany kvůli své váze. Přesto tomu tak bylo. Když vážila 71 kilogramů a pravidelně se přejídala, říkali jí spolužáci „velrybo.“

Emma se poté uzavřela do sebe a nechtěla chodit moc mezi lidi. Vyvinula se u ní úzkost a deprese, které vedly k přejídání. Dívka do sebe začala cpát čokoládu, zmrzlinu a další sladkosti, aby se alespoň na chvíli cítila lépe. Jenže přejídání mělo opačný výsledek, protože dále nabírala na váze a cítila se ještě více provinile.

Šlo o začarovaný kruh. Na vytoužených prázdninách se pak dokonce styděla vysvléct se do plavek. Při nakupování většího oblečení se také necítila dobře, a tak posílala raději do obchodu svou sestru, aby nemusela mluvit s pokladními. Rozhodla se proto se sebou něco udělat. Usmyslela si, že začne chodit do posilovny a zhubne! Jenže...

Styděla se obléct si i kraťasy

Chtěla jsem, aby se věci změnily, takže jsem přemýšlela nad chozením do tělocvičny. Pak jsem se podívala do zrcadla a plakala. Cítila jsem se podřadně, osamoceně a bezcenně,“ řekla Emma Daily Mailu. Nakonec jí ke cvičení přiměla dovolená ve Španělsku. Všimla si totiž, že je jedinou dívkou, která se na prázdninách ve slunné zemi nebaví.

Vzpomínám si, jak jsme byly na prázdninách s mámou a sestrou a byla jsem příliš zakomplexovaná, než abych nosila kraťasy natož bikini. Viděla jsem ostatní dívky, jak se baví, a začala jsme přemýšlet, proč trávím celý svůj život trápením namísto toho, abych se bavila,“ vzpomíná dnešní sportovkyně.

Zhubla 19 kilo!

Tehdy osmnáctiletá Emma se konečně odvážila vejít do malé tělocvičny ve veřejné nemocnici a začít se učit cvičit s činkami i fitness stroji. Během pěti let se jí podařilo zhubnout 19 kilogramů. S váhou 52 kg má nyní neuvěřitelně atletickou a sportovní postavu, kterou jí ostatní ženy závidí.

Cvičení ale se sebou nepřineslo jenom pozitiva. „Na chvíli se u mě projevila orthorexie, jedla jsem méně, než jsem měla, dávala jsem si zbytečná nařízení a nezásobovala své tělo dostatečně živinami,“ přiznala se Emma. Jde o onemocnění, při němž se člověk příliš upíná na zdravou stravu a ubližuje si tím.

Zákeřná orthorexie

Investovala jsem všechen svůj čas do učení, studování a trénování pro to, abych se mohla stát osobním trenérem k mému zaměstnání navíc. Studovala jsem výživu a kompozici těla, abych zvládla sama svou poruchu s příjmem potravy. Během této cesty se změnil můj život i kariéra,“ přiznala fitnessačka.

Cítím se šťastnější, zdravější a mám více energie. Každý den se jsem nadšená, že budu cvičit,“ dodala. Dnes pořádá jako instruktorka online kurzy cvičení pro ženy i se zaměřením na ty, kterým pomáhá se stydlivostí. „Byla jsem tak extrémně stydlivá a nejistá. Na škole mi říkali velrybo, takže jsem se z nervů přejídala,“ vysvětlila Emma.

S ostychem pomáhá ostatním

Dnes prostě pomáhá ženám, které si procházejí tím samým, čím ona při dospívání. „Mojí vášní je radit ženám, které si procházejí tímto procesem, aby se vyhnuly omylům, které jsem já udělala. Aby se staly nejlepšími verzemi sebe samých. Každý si zaslouží cítit se šťastný ve svém těle. Je to psychická proměna stejně jako fyzická,“ uzavřela Emma.

marika1 ( 19. října 2020 19:25 )

za prvé - tato slečna nevážila 71 kg , ale nejméně o 20 kg více , a za druhé , je nutné dávat k obyčejnému příběhu neznámé holky 99 skoro stejných fotografií?

Desterz ( 19. října 2020 15:45 )

Tyhle srdcervoucí články "před/po" byly hodně populární po sametovce, kdy jim věřilo plno lidí. Byl by někdo tak hodný, a prozradil, kam si ona osoba schovala přebytečnou kůži po takovém zhubnutí? ))

hasickajana ( 19. října 2020 15:38 )

Já odhaduju spíš tak 110 při běžné výšce 167 cm. Pokud má metr pade, tak nejmíň těch 90 kg...

Amabell ( 19. října 2020 13:26 )

Kdo zase napsal nebo blbě přeložil tyto kraviny..na první fotce nemá rozhodně 71 kg, ale hodně přes 90 kg !!!

Zobrazit celou diskusi