Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Policisté se skládají na nešťastnou kolegyni se dvěma dětmi: Jiřině umřel manžel po boji s nemocí

Policisté se skládají na kolegyni. Nedávno jí umřel na těžkou nemoc manžel, zůstali po něm tři děti. (Ilustrační foto)
Policisté se skládají na kolegyni. Nedávno jí umřel na těžkou nemoc manžel, zůstali po něm tři děti. (Ilustrační foto)  (Autor: Blesk/Václav Burian)
Autor: ran - 
7. listopadu 2020
16:32

Léta věrně slouží policejnímu sboru a ten se ji teď snaží podržet v nelehké životní situaci. Poté, co Janu potkala životní tragédie, kdy jí umřel relativně mladý manžel, se na ni kolegové finančně skládají. A nejen na ni, ale i na její tři děti Janu, Kubu a Jardu.  

Jiřina K. je ve službách policie od roku 1994, má hodnost nadpraporčice a titul inženýra. Začínala na Odboru informačních a komunikačních technologií v Sokolově, pak odešla na mateřskou.

Když s láskou naplnila své nezastupitelné rodičovské poslání, vrátila se za kolegy. Tentokrát si za působiště vybrala útvar Služby kriminální policie a vyšetřování v Karlových Varech, v současnosti pracuje u odboru cizinecké policie, konkrétně v oddělení dokumentace v Sokolově. 

Se svým mužem Janem vychovávali tři děti - dceru Janu (21) a syny Kubu (15) a Jardu (12). Manžel zemřel v nedožitých 52 letech po dlouhé a těžké nemoci 22. února 2020.  

„Jsou to zejména děti, kterým chceme pomoci v této nelehké době dospívání a ukázat, že nejsme lhostejni k jejich osudu ani osudu jejich maminky, která prožívá nelehké období. Je nám zcela jasné, že ztrátu milovaného člověka nelze ničím nahradit, ale alespoň málem zkusme společně naší kolegyni tuto těžkou životní situaci usnadnit,“ uvedli v dokumentu o vyhlášení sbírky policisté.

Veřejnou sbírku pro Janu její kolegové z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili 1. října. Na 30. listopadu pak bylo nahlášeno její ukončení.

Každý, nejen policista nebo policistka, ale kterýkoli občan může poslat jakoukoli částku na transparentní účet organizátora sbírky, tedy Nezávislého odborového svazu Policie České republiky.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud