Absolvent Jalan (†18) skočil obětavě pro dvě kamarádky do rozbouřených vln, sám se utopil

Autor: ran - 
15. července 2020
22:02

Jalana Alstona (†18) našli po 24 hodinách utopeného. Stalo se to poté, co zachránil dvě své kamarádky před utonutím v rozbouřených vodách u pláže v americkém státě New Jersey. Tým pobřežní hlídky po absolventovi newyorské univerzity pátral celých 12 hodin. Pročesali několik desítek kilometrů pobřeží, ale bez úspěchu. Nakonec museli pátrání odvolat.

Jalanovo tělo bylo nalezeno náhodou po 24 hodinách od neštěstí, v sobotu kolem půl šesté večer, napsal Daily Mail. Obě zachráněné dívky, Jayda Smithová a Sierra Williamsová, říkají o svém hrdinovi, že měl nádhernou duši. „Obětoval se jako absolutní hrdina,“ řekl zase pro NJ.com Alstonův bratr Mark.

„Byl vždycky nezištný a obětavý. Ten typ člověka, který se vždy snažil udělat cokoli, o co ho někdo požádal, vždycky pomohl komukoli,“ popsal povahu bratra Mark. V dramatických okamžicích byl Jalan a obě dívky ve vodě. Vlny se vzdouvaly a kamarádky začaly mít s rozbouřeným živlem problém.

Ten den se spolu viděli poprvé

Mladík byl nejblíže ke břehu, mohl jít zavolat pomoc. Jeho nátura mu ale zavelela okamžitě se kamarádkám pokusit pomoci vlastními silami. Školní přeborník v lehké atletice ale bohužel přecenil své síly. Jaydu i Sierru dotáhl ke břehu, na vlastní záchranu už ale neměl dost sil. Sierra se mu snažila pomoct, hladina se nad ním však zavřela. Jayda Smithová se s Jalanem znala několik měsíců přes hraní online her na počítači. V tragický den se viděli poprvé.

Jayda podle Daily Mail prozradila, že mu před nějakým časem prý řekla, že se nejvíc na světě bojí toho, že se utopí. „A on udělal všechno pro to, aby se mi to nestalo,“ uvedla. „Všichni musí vědět, co velkého udělal a také jak moc nebezpečné mořské proudy v téhle oblasti jsou. My to nevěděli, a když jsme to zjistili, už bylo pozdě,“ doplnila. 

Dívky založily svému hrdinovi profil na GoFundMe, kam lidé pozůstalé rodině posílají peníze na pokrytí nákladů na pohřeb.   

frantacizek ( 15. července 2020 22:22 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud