Porod přes telefon: Záchranář Luboš s asistentkou pumpařkou odrodili zdravé miminko

ilustrační foto  (Autor: Facebook Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, Archiv)
Autor: ran - 
14. července 2020
19:31

Na lince 155 přijali hovor od vystresovaného muže. Potřeboval pomoc, protože jeho žena právě začala rodit na pumpě ve slovenských Malackách!  Operační pracovník se svého úkolu zhostil s přehledem a profesionálním klidem.

Hrdinů příběhu porodu na benzinové pumpě je ale více. Jedním se stal Luboš (32), operátor záchranářské telefonní linky. Ten na své pozici pracuje už několik let a za tu dobu už nejednou pomohl zachránit lidské životy. Na komunikaci s lidmi v zoufalých situacích je zvyklý a trénovaný.

Druhou hrdinkou se stala zaměstnankyně pumpy. Ta se předvedla jako prvotřídní porodní asistentka! Otec ženy, která začala v autě přivádět na svět dítě, byl totiž příliš rozrušený na to, aby byl schopen rozumně reagovat na otázky, které mu po telefonu pokládali. Proto Lubošův kolega, když konverzaci slyšel, neváhal a spojil se přímo s benzinkou.

Byla komplikace, ale všechno zvládli

Pak už šlo všechno jako po drátkách. Telefonem instruovaná pumpařka s přehledem nastávající maminku povzbuzovala a společnými silami se jim podařilo v pořádku děťátko odrodit. „Byla skvělá, maminku perfektně uklidňovala a říkala jí, že už odrodila dvě děti, že se nemá čeho bát,“ pochválil pumpařku pro server Nový čas Luboš. 

Jediná komplikace přišla těsně po porodu. Dítěti se totiž při průchodu porodnímu cestami omotala pupeční šňůra kolem krku a hrozilo, že se udusí. I tenhle zádrhel ale zúčastnění zvládli. Luboš se podle slovenského serveru ještě následně strachoval, když neslyšel dítě plakat, což je vždy signálem, že něco není v pořádku.

Když byl ale ubezpečen, že matka i miminko je v nejlepším pořádku a vše se zdařilo, mohl si konečně oddechnout. Nyní jeho vedení hovoru záchranáři označují jako ukázkové. Všechny hovory linky 155 se totiž vždy zpětně vyhodnocují.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud