Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Románek v 80? Nikdy neříkej nikdy, tvrdí vitální seniorka

Autor: jžk - 
25. června 2020
18:57

Bývalá televizní moderátorka Esther Rantzenová z pořadu To je život oslavila během karantény své osmdesáté narozeniny. Dáma, které zemřel milovaný manžel pře dvaceti lety, se zamyslela nad svým životem a možností do něj znova vnést romantiku!

Své padesáté narozeniny oslavila nahým během kolem zahrady. Tady, ne úplně nahým - nezapomněla si nasadit široký šifonový klobouk. Na šedesátiny svého manžela, filmaře Desmonda Wilcoxe (†60), v roce 2000 uspořádala velikou párty na chatě s 250 hosty. Na tyto narozeniny se však musela vitální babička uskrovnit a oslavit je v izolaci jen se svou nejstarší dcerou Miriam. Původně si plánovala večírky dokonce tři!

Seniorka se přiznala, že díky koronaviru tráví více času na zahradě, kde se zamýšlí nad životem. „Není zvláštní, nakolik nás izolace ovlivnila?“ Řekla v rozhovoru pro New Forest. Esther si přitom prožila jednu z nejneobyčejnějších profesí své generace. Pořad, díky němuž se její jméno dostalo do podvědomí veřejnosti. To je život se vysílal obdivuhodných 21 let do roku 1994.

Ve své době to byl fenomén, který dokázal smísit zábavnou žurnalistiku s odvážnými prvky. Poukázal tehdy na otázky rovnosti, zvýšil povědomí o transplantaci orgánů a díky pořadu se k jednání dostal zákon o bezpečnostních pásech pro děti.

V roce 2012 založila službu Silverine pro osamělé seniory. Čerpala z vlastní zkušenosti, poté, co její milovaný Desmond zemřel, cítila se zděšená a opuštěná. Do té doby přitom žila zaneprázdněný život a zameškala klíčové okamžiky svých dětí, protože vždy pracovala.

Miriam, Rebecce a Joshuovi se však nelíbilo, že by podobně jako je měla zanedbávat i svých pět vnoučat. „Matko, musíš pracovat méně!“ řkli jí. „Jaký je smysl mít vnoučata, když se s nima nevídáte? Mívám sklony k tomu se strhat a vyjít z toho třeba se zápalem plic,“ prozradila Esther. 

Dáma v letech se přiznala, že práce v televizi pro ni byla závislost. Až na sklonku osmdesátky si uvědomila, že měla svůj čas naplnit jiným způsobem. I tak se ale na svůj věk vůbec necítí. „Nosívám černé kalhoty s pruhem a tenisky, prostě oblečení na doma. Pamatuju si, když byla babička v tomto věku, oblékala se tak, jak se na starou dámu patří,“ směje se Esther. V jejích šedesáti se dokonce nechala vyfotit v korzetu a síťovkách - to je něco, co by od ní nikdo nečekal!

Tehdy už byla vdovou. „Desmond by hluboce nesouhlasil! Jednou mi řekl, že jsem asi tak sexy jako hnijící pařez,“ vtipkuje o vztahu se zesnulým manželem. A jestli se tahle energická žena v letech nebrání románku? Neříká ne. „Snažím se řídit pořekadlem nikdy neříkej nikdy, protože se mi to nikdy neosvědčilo,“ tvrdí. Před pár lety se vydala na rande naslepo celebrit, protože byla přesvědčena, že by měla nabourat stigma odsuzující vdovy, které si rády povyrazí. Spárovali ji tam s právníkem z Irska.

„Řekl něco ve stylu ,Na dámu takového pokročilého věku jste skvělá společnost.' To je jako v televizi, pomyslela jsem si, a druhá myšlenka už na něj křičela jak se opovažuješ?!“ vzpomíná se smíchem paní Esther.

Možná by potřebovala mladšího muže? Kdysi napsala pojednání, kde poukazuje na to, že Mae Westová měla v osmdesáti harém mladých kulturistů. „Miluju krásné mladé muže, ale kdyby mě uháněl pětadvacetiletý svalovec, cítila bych sebereflexi a nervozitu,“ tvrdí. 

Její životní láskou ale pro ni zůstane její zesnulý manžel Desmond. Setkali se v práci, kdy on byl již ženatý. Jeho první manželka Patsy, která se přátelila i s Esther, se odmítala s filmařem rozvést, vztah byl proto ze začátku velice komplikovaný. I přes to se vzali a byli spolu krásných 32 let. „Je vždy se mnou, mám jeho fotografie všude. Naše vnoučata by miloval,“ vzpomíná Esther Rantzenová. A jestli by znovu chtěla najít lásku? Možná, kdyby se nejednalo o mladého kulturistu!

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi