Holčička se narodila bez kůže: Díky vzácné nemoci jí nabídli práci modelky!

Autor: shp - 
12. června 2020
15:51

S čtyřletou Harper Foyovou (4) z amerického Washingtonu se život nemazlil. Už po porodu bylo na první pohled ihned jasné, že nejde o běžné miminko. Jen pár hodin po narození jí byla diagnostikována velmi vzácná kožní nemoc. Šlo o ichtyózu nejhoršího typu Harlekýn. I přes nepřízeň osudu se na dívenku nyní konečně usmálo štěstí.

Genetická porucha dívky způsobuje, že má velmi tenkou kůži, která neustále praská a loupe se přibližně každé čtyři hodiny. Má také špatný krevní oběh a problémy s dýcháním. Milující rodiče to ale s nemocnou dcerkou nevzdali a věnují jí neutuchající lásku a péči. Kvůli problémové kůži ji několikrát denně koupají. Harper má ale nyní opravdový důvod k radosti.

Nemocná dívka modelkou

Její maminka Angie, která má další dvě děti, prozradila Daily Mailu, že dcerka získala kontrakt s modelingovou agenturou, která chce její fotografie použít pro své knihy. „Od doby, co se narodila, ušla dlouhou dobu. Je zázrak. Podepsala modelingový kontrakt, který, doufám, pomůže rozšířit povědomí o nemoci. Čím víc lidí o ní ví, tím méně lidí na ni bude civět nebo si myslet, že je strašidelná,“ řekla.

Spousta dětí se jí nechce dotknout, protože si myslí, že je nakažlivá, takže je důležité rozšířit povědomí. Její osobnost je nepřekonatelná, miluje fotoaparát a má spoustu sebevědomí, které bude v tomto světě opravdu potřebovat,“ dodala maminka. Dívenka přitom měla opravdu namále. Kvůli nemoci jí hrozilo, že po porodu přijde o končetiny. Přesto si její stav vyžádal svou oběť.

Ztratila špičky prstů

Přišla o špičky prstů na levé ruce. Kdyby ztratila končetiny, tak to by bylo něco jiného,“ přiznala maminka. Angie věří, že její Harper ve světě modelingu uspěje. „Různá postižení jsou představována ve světě modelingu. Jsou tu modelky hluché, nevidomé i s Downovým syndromem, které ukazují dětem, že být odlišný je úžasné. Harper ví, že jde jenom o kůži,“ uzavřela maminka.

liskabystrouska ( 17. června 2020 06:18 )

a když se najde někdo hezky zdravy at je to dospela osoba nebo dite tak aby souperil s timto...hnu..s

liskabystrouska ( 17. června 2020 06:14 )

MajkaB presne tak

kukuku ( 15. června 2020 12:44 )

Je tam "příběh". To je pro jednoduché Američany nejdůležitější.

ahojky ( 12. června 2020 22:47 )

Fakt se vám líbí, nebo je to takové jakoby gesto, které dneska "frčí"?

frantacizek ( 12. června 2020 19:18 )

ale prdku, spíše to beru od nich jako povzbuzení pro ty, co mají nějaký stigma. Mně se ta holčička navíc líbí.. Je hezká i zajímavá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud