Žraločí polévka, foie gras a luxusní japonské hovězí: Doplatil Kim Čong-un na následky své „diety“?

Autor: ran - 
28. dubna 2020
05:10

Světová média spekulují, zda jsou zvěsti o smrti severokorejského diktátora Kim Čong-una pravdivé. Prý je mrtvý nebo leží v kómatu neschopen čehokoli. Je možné, že už vůdce komunistického státu nikdy neokusí ani ždibec ze své vyhlášené luxusní tabule?  

O tom, že si Kim Čong-un dopřává to nejlepší ze světové kuchyně, se dobře ví. Za těch deset let, co si užívá nejvyššího postavení ve stranické hierarchii, se mu podařilo pořádně zakulatit a přibrat na téměř 130 kg. Při výšce kolem 157 cm docela slušný výkon...

Podle odborníků ze společnosti John Hopkins Medicine je u obézního člověka až čtyřikrát větší pravděpodobnost, že jej stihne srdeční příhoda. Selhání nejdůležitějšího orgánu v těle teď možná potkalo i Kima, který si poslední léta dával „do trumpety“ opravdu řádně. 

„Luxusní šampaňské, nejdražší hovězí steaky na světě připravované z masa speciálního japonského plemene wagyu, nejlepší foie gras, žraločí polévka a spousty skvělého sýra,“ přiblížil podle serveru Mirror bývalý šéfkuchař Kenji Fujimoto, jak to běžně vypadalo na diktátorově stole. Kim má celou skvadru osobních kuchařů, kteří se mu starají o to, aby se jeho „bříško“ plnilo těmi nejvybranějšími laskominami včetně milovaného sushi, šampaňského Cristal, ruské vodky nebo jeho vůbec nejoblíbenějšího jídla – sýru ementál. Nesmí ovšem chybět ani losos, kaviár, koňak Hennessy a víno z Bordeaux.

List New York Post zveřejnil informaci, že podle hongkongské televize HKSTV je severokorejský vůdce po smrti. Televize se přitom odvolává na „velice hodnověrný zdroj“. Podle serveru Monthly Chosun je diktátor v kómatu, jeden japonský magazín zase přinesl zprávu, že leží ve  „vegetativním“ stavu po prodělané operaci srdce, která prý nevyšla podle představ lékařů.

Oficiální zprávy ze Severní Koreje nicméně jakékoli zdravotní problémy svého vůdce nepotvrdily. I Jižní Korea tvrdí, že je Kim fit a daří se mu dobře. Fakt, že se na veřejnosti ukázal naposledy 11. dubna, je však nepřehlédnutelný.

ruthan ( 30. dubna 2020 10:22 )

Teď by se nám ty Zemanovi konktakty mohli hodit, Kim mohl byt na tajny navsteve u Milouše.. diky tlaku imperialistu ho třeba Mynař musel nechat zapichnout a narvat do klobas, ktery si pak nase elita podstrkavala pod roužkou na tom jednání, kde se obnažovala Boudová.

.tg.bb ( 28. dubna 2020 10:16 )

Tak na tohle čuňátko se už voda uvařila Toto "sobě rovnější" prase bylo opojeno svým papalášstvím a zapomnělo, že v Severní Koreji je nedostatek kardiochirurgů a přebytek raketových inženýrů.

Andrej_Bures ( 28. dubna 2020 09:45 )

Pokud lekari nevi co s nim, pak uz je to prace pro Mynare.
A Zeman to pak muze zduvodnit, ze proste najednou prestal jist...

KZP999 ( 28. dubna 2020 08:39 )

Jeho ségra mluvila cosi o "zpackané práci". Operace se nejspíš nepovedla a čuník leží ve vegetativním stavu.

mislivec ( 28. dubna 2020 06:35 )

Zase tak moc tlustý nebyl. Dršťku má vyžranou, to ano, ale panděro celkem v poho. Tonda Plášků, co s náma sedává na Růžku je na tom z tohto hlediska hůř ale srdce má jako zvon (pravydelně chodí na kontroli k paní doktorce Irmannové a moc ho chválí, i sestřička mu prý naposledy řikala, že kdyby jenom trošku zhubl tak by mu i dala (dvacítka!).

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud