Dokumentaristka Třeštíková o Katce: Je to s ní hodně špatný, prozradila

Autor: VaB - 
6. listopadu 2019
17:14

Celý život pozorovala, jak se u feťačky Katky vyvíjí závislost na drogách. Po desetiletém sledování zjistila, že droga je silnější než Katčina vůle. Dostala se na dno společnosti. Helena Třeštíková se jí snažila pomoci, ale bezvýsledně. Jak na tom teď Katka je?

Helena Třeštíková (70) natáčela několik let dokument o snad nejslavnější české feťačce Katce Bradáčové. Během té doby viděla, jak padla úplně na dno společnosti, jak se u ní vyvíjela závislost na drogách či jak otěhotněla. 

„Mnozí mi vyčítali, že jsem Katku jen využila ke svému prospěchu či výdělku. Byli na mě zlí, dostávala jsem ošklivé zprávy. Ale já netušila, kam se její příběh bude vyvíjet,“ vyprávěla dokumentaristka pro server Expres.cz.

Na začátku chtěla točit mladou dívku, která je v léčebně a snaží se bojovat se závislostí. Doufala, že ukáže, jak dívka svůj boj vyhraje a vrátí se zpět do života. Takový měl být prvotní příběh, který se ale otočil o 180 stupňů. 

Když otěhotněla, snažila se jí Třeštíková pomoci. Katka byla ale stále závislá na pervitinu a heroinu. Z drogového zajetí ji nedokázala dostat ani mateřská láska. Podle slov dokumentaristiky to nyní s Kačkou vypadá velmi špatně.

Jsou sice stále v kontaktu, ale žádný dokument už netočí. „Jen z dálky sleduji ten smutný příběh. Mnoho lidí se snažilo pomoci, ale nic nezabíralo. Teď vypadá jako stařenka bez zubů, která chce jen drogu, a to je hodně špatný,“ dodává. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud