Dojemný příběh věrného psa: Čtyři roky čekal u silnice, kde se ztratil majitelům

Autor: DH - 
24. října 2019
11:12

Pes, který vyskočil svým majitelům z korby jedoucího auta, čekal na jednom místě u silnice v Thajsku téměř čtyři roky. Nakonec znovu našel domov, ale šťastné shledání z toho nebylo.

Příběh jako z filmu. Přesně tak se dá popsat to, co se stalo u města Roi-Et v severovýchodním Thajsku. Přibližně před dvěma měsíci projížděl po tamní silnici motocyklista Anuchit Uncharoen, který si všiml, že už po několikáté na stejném místě potkal psa se světlou srstí. To mu nedalo a u zvířete zastavil.

Posléze se muž od zdejší paní dozvěděl, že se tam zvíře objevilo na začátku roku 2016, a když ho právě dotyčná našla, byl vyhublý na kost a nechtěl nic žrát. Rozhodla se o něj tedy postarat. „Vzala jsem ho k veterináři a přijala ho za svého. Dala jsem mu jméno Leo,“ přiblížila Anuchitovi paní Saowaluck Pinnuvechová (45). Bohužel, pejsek jí doma dlouho nevydržel.

„Po pár dnech jsme zjistili, že Leo utekl. Našli jsme ho na tom stejném místě, kde sedával od začátku – vedle silnice. Tak jsme ho tam nechali a od té doby ho sem chodím každý den krmit,“ uvedla Thajka.

Motocyklista Anuchit byl příběhem natolik zaskočen, že se rozhodl ho sdílet na sociálních sítích, což se nakonec ukázalo jako osudové. Našli se lidé, kterým pes patřil. Leo se totiž ještě v roce 2015 jmenoval Bong Bong a jeho majitelům tehdy zmizel z korby auta, když oblastí projížděli, pravděpodobně právě na místě, kde čtyři roky čekal, až se pro něj někdo vrátí. A dočkal se.

Ten, kdo by čekal, že Bong Bong odjede v poklidu se svými majiteli zpět domů, by se ale spletl. Zvíře bylo od samého začátku nervózní a u staronových majitelů se mu příliš nelíbilo. Navíc, Leo chyběl také jeho adoptivní paničce, která se rozhodla s pláčem zavolat majitelům s prosbou, zda by nemohl zůstat s ní, protože jí přirostl k srdci. Ti nakonec se vším souhlasili.

„Neměla jsem jediný důvod odmítnout její žádost. Díky její úžasné péči o pejska je jasné, že si k němu vytvořila vztah a jsou spolu šťastní,“ nechala se slyšet původní majitelka paní Noi Sittisarn (64).

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Pavel Koucky ( 24. října 2019 21:13 )

Pohybovenadany ( 24. října 2019 13:48 )

Na pět minut jsem zapomel na Babiše , Zemana, hamouňění, umírání , rozkrádání. No nic....

Marie Klmov ( 24. října 2019 12:05 )

Psí věrnost ,to je jedno obrovské srdce. Miluju pejsky a jejich oddanost nezná hranic.

zada ( 24. října 2019 11:55 )

Čekat na někoho, kdo vás opustil a nevrátí se zpátky hned, se nevyplatí. Nemá to cenu. A to platí i pro lidi.

verka1 ( 24. října 2019 11:53 )

Věrný pejsek a dojemný příběh

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud