Zemřela trampská legenda Miroslav „Kocour“ Mikeš (†70)! Na věčný vandr odešel po dlouhé nemoci

Odešla trampská legenda Miroslav "Kocour" Mikeš
Autor: chal - 
20. 9. 2019
11:50

Ve věku 70 let zemřel dlouholetý člen České tábornické unie a legenda českého trampingu Miroslav Mikeš. „Kocour“, jak mu přátelé přezdívali, byl jedním ze základajících členů České rady dětí a mládeže.

Komunitu českých trampů a táborníků zasáhla smutná zpráva. V pondělí 16. září zemřel po dlouhé nemoci zakládající člen České rady dětí a mládeže (ČRDM) a bývalý náčelník České tábornické unie (ČTU) Miroslav Mikeš, zvaný „Kocour“. Odchod oblíbeného dlouholetého člena obě organizace oznámily na sociálních sítích.

Miroslav Mikeš stál v čele ČTU, když po zakladatelích Janu Hochmanovi a Václavu Vlčkovi převzal post náčelníka. „Měl vždy názor a hájil jej, ačkoliv se mnohdy zdál být proti proudu,“ napsali kolegové a z ČTU.

„Byl chlap s velkým CH a uměl to dát o sobě vědět mnohdy i hlasitým láteřením. Vzápětí se ale rozsvítil dokulata, uvařil kafíčko či něco navíc. Za tou maskou byl totiž vlídný a pohodový člověk, který uměl pohladit. Byl to velký gentleman. Díky, Kocoure. Nezapomeneme,“ rozloučili se s Miroslavem Mikešem kamarádi táborníci.

„Kocour“ stál v roce 1998 u vzniku České rady dětí a mládeže, byl jedním z jejích zakládajících členů. Rada tehdy zaštiťovala osm sdružení dětí a mládeže, za 21 let činnosti se řádně rozrostla.

V současnosti sdružuje kolem stovky členských organizací, ve kterých je zhruba 200 tisíc členů. „Posláním ČRDM je podporovat podmínky pro kvalitní život a všestranný rozvoj dětí a mladých lidí,“ píše se na jejích stránkách.

Poslední rozloučení s Miroslavem Mikešem se uskuteční v pátek 27.9.2019 v 11:00 v obřadní síni v Kolíně – Zálabí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa