Egyptské letovisko v Hurghadě zasáhla epidemie: Kam s Čechy? řeší cestovky

Autor: yks, rc - 
24. 8. 2019
05:02

Striktní varování před situací, která panuje v hotelu v našinci oblíbeném egyptském letovisku Hurghada, uveřejnila britská média poté, co se v něm údajně bakteriální infekcí nakazilo několik desítek lidí. Hotel si získal pozornost již loni, kdy tam z dosud ne zcela jasných příčin zahynula dvojice britských turistů. Situace je ovšem dramatická i letos a mezi hosty vyhledávaného pětihvězdičkového hotelu jsou i české rodiny.

Egypt patří mezi oblíbené dovolenkové destinace. Ovšem ti, kteří do Egypta míří, by se podle britského portálu The Sun měli vyvarovat hotelového resortu The Steinberger Aqua Magic ležícího v Čechy milované Hurghadě. V hotelu, kde před rokem zemřeli dva Britové, vypukla epidemie. Nakaženo již bylo pětadvacet lidí a úřady se obávají, že čísla budou nadále stoupat.

Také proto britské ministerstvo zdravotnictví vydalo varování, aby se každý, kdo v této oblasti pocítí příznaky nemoci, vyhledal lékařskou pomoc. Nick Harris, představitel právní kanceláře Simpson Millar Solicitors, která se specializuje na zastupování podobně postižených turistů, řekl bez obalu britskému deníku The Sun, že zmíněný resort je epicentrem nemoci a že ho probíhající epidemie vůbec nepřekvapuje. A jak se k problému postavily české cestovní kanceláře?

Na místě jsou i Češi

„Samozřejmě to řešíme,“ řekl Blesku tiskový mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk. „Z našich klientů se na nás zatím nikdo neobrátil s žádnými problémy tohoto typu, nicméně tento konkrétní hotel jsme hned stáhli z nabídky a čekáme na nějaké oficiální vyjádření z jeho strany,“ sdělil.

„V tomto hotelu momentálně máme dvě rodiny, které bude kontaktovat naše delegátka, a pokud si to budou přát, jsme připraveni je okamžitě přesunout do jiného hotelu,“ dodal mluvčí.

Blesk také kontaktoval zástupce jednoho z nejoblíbenějších českých poskytovatelů dovolených v této destinaci, a sice Petra Kostku, člena představenstva Cestovní kanceláře Exim Tours. Podle jeho vyjádření však společnost v současnosti v hotelu Steinberger Aqua Magic žádné klienty nemá.

Podobná situace jako v CK Fisher panuje u cestovní kanceláře Blue Style, která rovněž nabízí pobyty ve zmíněném hotelu. „Hotel Steigenberger Aqua Magic v Hurghadě stahujeme z nabídky. V současné době jsou v něm ubytováni dva naši klienti, kteří nás s žádnými problémy nekontaktovali. Jsme ve spojení s delegátem a klientům s okamžitou platností navrhneme náhradní ubytování. Celou situaci budeme nadále monitorovat,“ sdělila Blesku mluvčí cestovní kanceláře Jana Ondrejechová.

Nepříjemné průjmy i vážnější následky

Podle informací uveřejněných britským deníkem The Sun, byl v hotelovém resortu The Steinberger Aqua Magic zjištěn výskyt nepřijemné a potenciálně velmi nebezpečné bakterie e.coli. Výskyt mikroba potvrdil sám hotelový resort. Mezi infikovanými je i dítě, kterému ještě nebyl ani rok. Nakazila se i čtyřčlenná rodina pocházející z anglického hrabství Dorset.

Bakterie e.coli (escherichia coli) je spojená se špatnou hygienou. Šíří se infikovanou vodou či potravinami. Člověk se může nakazit také přímým kontaktem s nakaženým jedincem či zvířetem. Nemoc se projevuje vysokými horečkami, bolestmi břicha a průjmem.

Máte čerstvé zkušenosti z dovolené, o které byste se chtěli podělit? Napište nám na e-mailovou adresu: tip@blesk.cz!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

satanas ( 26. srpna 2019 09:18 )

Myslis??

satanas ( 25. srpna 2019 17:03 )

Tak se venuj Recku, matko!! Tady je diskuze o Hurghade!!

jjusa ( 25. srpna 2019 12:58 )

Dokonce chtějí Češi žalovat cestovku že se nakazilo asi 15-25 lidí v Řecku a je mezi nimi i známý zpěvák.Musíš číst i něco jiného než o Hurghadě

holahej ( 25. srpna 2019 11:10 )

Loni zemřela učitelka A. Sonnex v Egyptě v letovisku Royal Tulip Beach. Ona i její manžel trpěli průjmy.

holahej ( 25. srpna 2019 10:52 )

kdyby Kramných znečistili bazén, taky by byla epidemie

Zobrazit celou diskusi
Další videa