Etna se znovu probouzí: Na děsivou sopku vystoupal s turisty i televizní reportér

Autor: ital - 
5. července 2019
23:05

Nejvyšší činná a druhá nejmohutnější sopka v Evropě Etna, která leží na východním pobřeží Sicílie a která je jednou z nejaktivnějších sopek na světě, se letos znovu probouzí. Přesto na ni chodí velké množství turistů. Na vulkán se vydal i reportér slovenské televizní stanice JOJ Jožo Kubáni.

Etna stále dýmá a pořád představuje hrozbu pro obyvatele. Všude jsou viditelné lávové proudy, které v letech 2001 a 2002 zničily jižní část svahu. Nyní se sopka opět postupně probouzí a kouř stoupá z více kráterů. „Kráčeli jsme po jakoby jiné planetě. Když jsme překonali výšku Gerlachu, dým se změnil,“ popsal výstup na horu reportér.

K obloze stoupaly plyny smíšené s prachem. Svědky této fantastické, ale nebezpečné scény byly stovky turistů, kteří většinou na sopku vyjeli terénními autobusy. „Výstup ani sestup vůbec nejsou jednoduché,“ svěřil se na kameru Kubáni.

Ve výšce nad 3000 metrů již vládly vysokohorské podmínky, vítr a zima. Aby si lidé ohřáli ruce, vyhrabali si díru do země. Stačilo pár centimetrů a už bylo cítit teplo. Někde ovšem narazili i na taková místa, kde člověk cítil, jak má rozpálené podrážky od bot. „Člověk si jen domýšlí, co má pod nohama,“ poznamenal redaktor.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

throphuvmi ( 5. července 2019 23:09 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud