V Dubaji havaroval autobus s turisty. Mezi 17 mrtvými jsou i Evropané

Autor: tva - 
7. června 2019
16:35

Ve čtvrtek večer havaroval na dálnici v Dubaji autobus s 31 cestujícími. Nehoda si vyžádala 17 obětí. Informovaly o tom tamější úřady s tím, že mezi mrtvými je nejméně 12 turistů z Indie a neznámý počet Evropanů.

Autobus měl namířeno do hlavního města Spojených arabských emirátů ze sousedního Ománu. Podle dostupných informací narazil ve čtvrtek kolem 18. hodiny do výstražného značení u sjezdu z dálnice. Řidič nehodu odnesl s lehčími zraněními. Okolnosti tragédie vyšetřuje policie.

Podle arabských úřadů oběti pocházejí z různých zemí. Dubajská policie na svém twitterovém účtu vyjádřila rodinám obětí upřímnou soustrast. Zranění utrpěli nejméně tři lidé. Jak uvedl indický konzulát, počet obětí indické státní příslušnosti se může změnit.

Vlastníkem havarovaného autobusu je státní dopravce Mausalat. Ten uvedl, že tragédie se stala na lince mezi hlavním městem Ománu Maskatem a Dubají. Společnost zároveň oznámila, že provoz na lince až do odvolání pozastavuje.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

brano34 ( 7. června 2019 17:54 )

Dubajská dálniční gilotina je hodně drsná...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud