Chlapečka (14 měs.) z domu odvlekli psi dingo: Hrdinný otec jim ho vyrval z tlamy!

Otec - hrdina zachránil svého synáčka ze spárů psů dingo.
Autor: ČTK - 
19. dubna 2019
10:45

Jistý muž v Austrálii zachránil svého 14měsíčního synka, kterého v noci z jejich karavanu odvlekl pes dingo. O této události, která se stala na ostrově Fraser ve státu Queensland, dnes informuje agentura AP.

Rodina spala, když se do jejich karavanu vkradl pes dingo. Rodiče probudil křik a pláč jejich dítěte, zvuky se ale stále vzdalovaly, protože dingo chlapce vlekl pryč. Otec vyběhl ven a musel odehnat několik dalších psů, aby dítě zachránil. Chlapec má dvě hluboké rány na horní části krku a dvě menší poranění na hlavě. Letadlo ho odvezlo do nemocnice.

"Nebýt jeho rodičů, kteří rychle zareagovali a zahnali zvířata, měl by pravděpodobně závažnější poranění," řekl letecký záchranář Frank Bertoli. Dodal, že jde o třetí letošní případ, kdy psi dingo na ostrově Fraser napadli dítě. Fraser je největší písečný ostrov světa. Místní úřady upozorňují jeho návštěvníky, aby se psům vyhýbali, nesnažili se upoutat jejich pozornost a nenechávali po sobě jídlo.

BBC připomíná, že zřejmě nejznámější případ útoku dinga se stal v roce 1980, kdy z tábořiště u Uluru, posvátné hory Austrálců, zmizela devítitýdenní holčička. Za její vraždu byla původně odsouzena její matka. Ve vězení strávila tři roky, než byla osvobozena a soud dospěl k závěru, že nemluvně odvlekl pes dingo.

Dingo pochází z jihovýchodní Asie a bývá považován za předchůdce domestikovaných psů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Boonari ( 19. dubna 2019 16:52 )

To mate tezke kdyz vam napisou a nebo prelozi blbost, tak si rikate jak tomu mam rozumet, ze.......

Boonari ( 19. dubna 2019 16:49 )

To je v podstate problem, lidi si rikaji hele, pejsek ..... o on je to vlastne v podstate cerveeny asijsky vlk!

Boonari ( 19. dubna 2019 16:46 )

Ne,podle tohoto pripadu ne. Film byl natocen podle pribehu Azaria Chamberlain (jmeno filmu je: "Evil Angels") a pribeh se stal 17 August 1980 na Ayers Rock (Uluru - Northern Territory) Toto se stalo zde v Australii ze ctvrtka 18.4 2019 na patek 19.4.2019

Boonari ( 19. dubna 2019 16:31 )

Nevim kdo prekladal tuto zpravu,ale je to jinak. Rodina nemela zadny karavan ale Soft Floor Camper Trailer coz je v podstate stan na voziku a podlaha nebyla upevnena ke stranam stanu. Jeden dingo podlezl mezi stenou a neupevnenou podlazkou a chnapnul mimino za hlavicku. Jak ho dingo chnapnul, praskla chlapeckovi lebecni kost a dale ma dva hluboke a dva mensi kousance pod krkem. Takhle strasne nezotpovedni rodice si nezaslouzi absolutne zadne simpatie ale proste profackovat! Je totiz vseobecne zname, ze Frasier Island je pro deti nebezpecne misto. Doufame ze tam konecne zakazou navstevu deti. Dingo na Frasier Is. jsou cistokrevni a pocita se ze zijou i zde na ostrove jiz kolem 4000let, coz je cini Australian native. Dingo ma vlastni status coz znamena ze to neni ani pes ani vlk, ale ma bliz k Asijskemu cervenemu vlku, nez ke statusu psa! Je velice nutne je chranit. Dingove mimo tento ostrov jsou skrizeni bud s greyhounds nebo bloodhounds coz z nich dela takzvane kangaroo dogs. Navic se v nekterych castich mimo Fraser Is. skrizili i s ostatnimi druhy psu a tim jsou z nich zdivocelci(feral dogs).

Monikay ( 19. dubna 2019 13:20 )

podle toho byl natočen i film

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud