Thajská vláda chce popravit bitcoinového investora! Postavil si plovoucí dům v jejích vodách

20. 4. 2019
18:32

Bitcoinový investor Chad Elwartowski a jeho dívka Supranee Thepdetová se musí skrývat před thajskou vládou. Námořnictvo je totiž obvinilo, že si postavili plovoucí dům, tzv. seastead, v jejich mořích, 12 námořních mil (cca 22 km) od pobřeží a pokusili se tak založit vlastní „mikronárod“. Dvojice tím prý narušila suverenitu státu a hrozí jí za to trest smrti.

Obchodníci s kryptoměnou si prý v současnosti zakládají své vlastní „mikronárody“ za hranicemi států. Zneužívají k tomu mezeru v mezinárodním zákoně. Mořské domy slouží k trvalému žití mimo území nárokované jakoukoliv vládou. Jedná se o sen mnoha liberálů, kteří chtějí žít svým vlastním a soběstačným životem.

Jeden z prvních bitcoinových investorů, Američan Chad Elwartowski koupil svůj seastead v přepočtu za téměř 3,5 milionu korun. Thajské námořnictvo jej obvinilo, že si však svůj plovoucí dům postavil v jejich vodách, čímž narušil suverenitu Thajska. Policejní plukovník Nikorn řekl: „Námořníci objevili betonový objekt plující po moři, ale nikdo v něm nebyl. Proto vznesli obvinění podle článku 119.“

Chad a jeho thajská přítelkyně Supranee Thepdet tvrdí, že si nyní thajská vláda přeje jejich smrt, a proto se musí skrývat. Zároveň se hájí tím, že jejich dům je od pobřeží 13 námořních mil (24 km) od pobřeží, tím pádem se již nachází v mezinárodních vodách.

Stavba údajně nespadá pod žádnou vládní jurisdikci, ale patří do thajské ekonomické zóny. Elwartowski pověděl: „Líbí se mi ten nápad zvolit, kde budete mít váš dům. Pokud se vám nelíbí, jak vaše komunita funguje, prostě jenom odplujete jinam.“

Curak ( 23. dubna 2019 23:39 )

Drzte huby, jste mentosove oba dva.

wp3t ( 21. dubna 2019 14:58 )

Takže si mé argumenty nepochopil a po multikulti to nějak zakamufluješ a jako v dobrým ustupuješ. Tak ještě jednou: Do mý pumpy i pumpy všech starej lidí se laskavě nese....r a bude ti dobře. Rozumíš tomu dobře nebo si zavoláš multikulturního asistenta, necháš si to přeložit a následně mi dáš příspěvěk zcenzorovat?

brugal ( 21. dubna 2019 14:32 )

Vyhrožování v anonymní diskuzi je vždycky úsměvné.Podle mne to dělají jen chcípáčci podělaní v reálném světě.Jakpak mne chceš plácnout virtuální lopatou?

Necháme toho,nechci tě zlobit a riskovat,že se ti sekne pumpa.

wp2t ( 21. dubna 2019 14:09 )

Co to meleš ty. A co třeba jestli to je zastydlej puberťák, to ses tam nedočetl, hlavně, že máš něco proti starým lidem. No a já sem starý tak si to s tebou vyřídím ty blbečku. Eště něco? Nebo to potřebuješ nějak víc po lopatě aby si to pochopil?
Nebo lopatou do palice aby se ti rozsvítilo?

brugal ( 21. dubna 2019 14:02 )

Co to meleš? Podle tebe je každý,kdo není vulgární primitiv sluníčkář? Mně prostě jen zajímalo proč je ten chudák zbytečně vulgární - jestli je psychicky nemocný nebo jen starý. Ty jsi poloblb,který mele páté přes deváte a je mi putna proč - hloupí lidé jako ty vždycky byli a budou.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa