Thajská vláda chce popravit bitcoinového investora! Postavil si plovoucí dům v jejích vodách

Autor: ital - 
20. dubna 2019
18:32

Bitcoinový investor Chad Elwartowski a jeho dívka Supranee Thepdetová se musí skrývat před thajskou vládou. Námořnictvo je totiž obvinilo, že si postavili plovoucí dům, tzv. seastead, v jejich mořích, 12 námořních mil (cca 22 km) od pobřeží a pokusili se tak založit vlastní „mikronárod“. Dvojice tím prý narušila suverenitu státu a hrozí jí za to trest smrti.

Obchodníci s kryptoměnou si prý v současnosti zakládají své vlastní „mikronárody“ za hranicemi států. Zneužívají k tomu mezeru v mezinárodním zákoně. Mořské domy slouží k trvalému žití mimo území nárokované jakoukoliv vládou. Jedná se o sen mnoha liberálů, kteří chtějí žít svým vlastním a soběstačným životem.

Jeden z prvních bitcoinových investorů, Američan Chad Elwartowski koupil svůj seastead v přepočtu za téměř 3,5 milionu korun. Thajské námořnictvo jej obvinilo, že si však svůj plovoucí dům postavil v jejich vodách, čímž narušil suverenitu Thajska. Policejní plukovník Nikorn řekl: „Námořníci objevili betonový objekt plující po moři, ale nikdo v něm nebyl. Proto vznesli obvinění podle článku 119.“

Chad a jeho thajská přítelkyně Supranee Thepdet tvrdí, že si nyní thajská vláda přeje jejich smrt, a proto se musí skrývat. Zároveň se hájí tím, že jejich dům je od pobřeží 13 námořních mil (24 km) od pobřeží, tím pádem se již nachází v mezinárodních vodách.

Stavba údajně nespadá pod žádnou vládní jurisdikci, ale patří do thajské ekonomické zóny. Elwartowski pověděl: „Líbí se mi ten nápad zvolit, kde budete mít váš dům. Pokud se vám nelíbí, jak vaše komunita funguje, prostě jenom odplujete jinam.“

Přečtěte si o bitcoin halvingu v roce 2020

wp3t ( 21. dubna 2019 14:58 )

Takže si mé argumenty nepochopil a po multikulti to nějak zakamufluješ a jako v dobrým ustupuješ. Tak ještě jednou: Do mý pumpy i pumpy všech starej lidí se laskavě nese....r a bude ti dobře. Rozumíš tomu dobře nebo si zavoláš multikulturního asistenta, necháš si to přeložit a následně mi dáš příspěvěk zcenzorovat?

brugal ( 21. dubna 2019 14:32 )

Vyhrožování v anonymní diskuzi je vždycky úsměvné.Podle mne to dělají jen chcípáčci podělaní v reálném světě.Jakpak mne chceš plácnout virtuální lopatou? Necháme toho,nechci tě zlobit a riskovat,že se ti sekne pumpa.

brugal ( 21. dubna 2019 14:02 )

Co to meleš? Podle tebe je každý,kdo není vulgární primitiv sluníčkář? Mně prostě jen zajímalo proč je ten chudák zbytečně vulgární - jestli je psychicky nemocný nebo jen starý. Ty jsi poloblb,který mele páté přes deváte a je mi putna proč - hloupí lidé jako ty vždycky byli a budou.

brugal ( 21. dubna 2019 12:18 )

Nedávno jsem četl,že přehnané používání vulgarit je příznakem stařecké demence,když si starý člověk už neuvědomuje normy slušného chování a vyjadřování. Mohu se zeptat kolik ti je let?

mrdlafka ( 21. dubna 2019 11:31 )

když mikronárod tak jak bude ta vim.r.daná thajka vyprdávat své míšenecké parchanty bez porodníka,

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud