Dívka (5) se stříbrnýma očima děsila děti. Rodiče jí je nechali odstranit kvůli bolestem

Autor: shp - 
15. března 2019
20:44

Malá Primrose Austinová si od svého narození před pěti lety vytrpěla více bolesti než většina lidí za celý život. Dívenka z Číny přišla na svět s vrozeným zákalem a dalšími zdravotními komplikacemi. Kvůli nim děsila své okolí stříbrně zabarvenýma očima. Právě ony byly příčinou všech útrap.

Biologičtí rodiče dívenku odložili do čínského sirotčince. Z něj si ji vzali a později adoptovali manželé Chris (34) a Eryn (35) Austinovi z amerického města Buford ve státě Georgia. Doma sice měli již dcerku Madelyn (9) a synka Rivera (7), ale usoudili, že mají ve svých srdcích ještě lásku pro další dítě a chtěli Primrose pomoci.

Adoptovali ji už jako slepou

Přijali ji mezi sebe, i když věděli, že oslepla kvůli neléčenému zelenému zákalu. Rodiče poprvé dívenku viděli na fotografii z roku 2014 a její pronikavé stříbrné oči k nim prý promlouvaly. Po lékařském vyšetření ve Spojených státech lékaři zjistili, že trpí syndromem, který způsobuje problémy s očima a unikátní stavbu mozku.

Na hlavě jí dokonce chyběla část svalů. Před 11 měsíci se život Primrose proměnil v hotové peklo. Dívenka prožívala neskutečné bolesti. Proplakala denně 16 hodin. Rodiče si nevěděli rady, a proto museli s dcerkou opět do nemocnice. Jedno očičko se dívce odchýlilo z důlku a druhé se scvrklo na polovinu své normální velikosti.

Bolestí se potila

Doktoři se snažili eliminovat zdroj její bolesti jeden po druhém. Byla to vyčerpávající zkušenost pro nás všechny, ona byla promočená potem a její nervový systém doslova šílel. Ubližovala si sama tím, že nejedla a nepila. Byla jsem jí nucena podávat tekutiny stříkačkou do pusy, aby zůstala hydratovaná,“ vzpomínala Eryn pro Daily Mirror.

Rodiče byli nakonec postaveni před děsivou volbu, zda jí nechat očička odstranit. Po obtížném přemýšlení se rozhodli pro jejich chirurgické vyjmutí. „Byla to srdcervoucí volba, nechat jí odstranit oči, ale byla to stoprocentně správná věc. Nikdy by nás nenapadlo, jak se její stav během dvou týdnů zlepší,“ pokračuje Eryn.

Po odstranění očí přišla úleva

Ta se o svou dceru stará na plný úvazek. „Byl to zázrak, už dva dny poté se poprvé během několika měsíců postavila a usmívala,“ uzavřela šťastná maminka. Primrose nyní nejenom že sama chodí, ale dokonce se učí dotykovou znakovou řeč. Svým rodičům a sourozencům dělá opět radost. Snad už nikdy neuslyší, že je monstrum, což na ni děti dříve pořvávaly.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud